Młodzi londyńczycy są realistami. Trafnie oceniają swoje przyszłe zarobki

Nastoletni mieszkańcy Londynu chcą w przyszłości wykonywać zawody dające stabilizację, ale na szybkie dorobienie się nie liczą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi londyńczycy są realistami. Trafnie oceniają swoje przyszłe zarobki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

19 lis 2015 10:54


Z badania preferencji 16-letnich londyńczyków wynika, że zawodem, który uznają oni za najbardziej perspektywiczny, jest profesja lekarza. Na drugim miejscu młodzi mieszkańcy brytyjskiej stolicy stawiają zawód nauczyciela. Trzy kolejne miejsca w rankingu przypadły profesjom prawnika, bankowca i księgowego.

Młodzi coraz bardziej świadomi

Organizatorzy targów pracy dla młodzieży Skills London zauważają, że z roku na rok młodzi Brytyjczycy są coraz bardziej świadomi realiów rynku pracy.

O ile w 2014 r. aż 48 proc. londyńskich szesnastolatków oczekiwało, że po pięciu latach pracy będą zarabiać 40 tys. funtów rocznie, to w tegorocznym badaniu odsetek ten wyniósł już tylko 34 proc.

Zarobki młodych w Wielkiej Brytanii

25 proc. nastolatków objętych badaniem oczekuje, że w pierwszym roku pracy zarobią od 15 tys. do 19,9 tys. funtów. Kolejnych 21 proc. stwierdza, że na początek satysfakcjonujące będą dla nich zarobki w przedziale 10 tys. - 14,9 tys. funtów rocznie.

Jak podkreślają eksperci, to właśnie ta grupa najtrafniej prognozuje swoją zawodową sytuację. Według Narodowego Biura Statystycznego, w Wielkiej Brytanii średnie roczne wynagrodzenie osoby w wieku 18-21 lat zatrudnionej na pełny etat wynosi obecnie 14 403 funty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.