PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ministerstwo Finansów zabrało głos w sprawie zmiany wynagrodzenia ministrów, posłów i senatorów

Nie jest planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów - poinformował rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek.

  • Autor: PAP/KDS
  • 6 sie 2019 19:23
Ministerstwo Finansów zabrało głos w sprawie zmiany wynagrodzenia ministrów, posłów i senatorów
Zakładany jest wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przy czym nie dotyczy to osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe - mówi rzecznik. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Jak wskazał Jurek, w Ministerstwie Finansów nadal trwają prace nad przyszłorocznym budżetem.
  • Zakładany jest wzrost wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, przy czym nie dotyczy to osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe - mówi rzecznik.
  • Jak dodaje, nie jest bowiem planowana zmiana kwoty bazowej, od której zależą m.in. wynagrodzenia ministrów, posłów oraz senatorów.

"Rzeczpospolita" napisała w ubiegłym tygodniu, że zarobki posłów mają pójść w górę o 631 zł; jest to pochodna planowanej w 2020 r. przez rząd podwyżki w budżetówce. Według dziennika zakomunikowała to posłom szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska podczas posiedzenia komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych. Tłumaczyła, że 10 lipca trafiło do Sejmu pismo ministra finansów, mówiące o wzroście wynagrodzeń na poziomie 6 proc.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Centrum Informacyjne Sejmu podało w komunikacie, że w związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami na temat możliwego wzrostu wynagrodzeń (uposażeń oraz diet) parlamentarzystów w przyszłym roku, Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że prace nad przyszłoroczną ustawą budżetową nie zostały jeszcze zakończone.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kancelaria Sejmu, jako płatnik poselskich uposażeń i diet, uwzględniła proponowany przez MF wzrost wynagrodzeń na poziomie 6 proc. w planach finansowych na przyszły rok; to projekt, a nie ostateczna decyzja; prace nad przyszłoroczną ustawą budżetową nie zostały jeszcze zakończone - podało wówczas CIS.

Zaznaczono, że Kancelaria Sejmu przy planowaniu wydatków na kolejne lata jest związana zarówno obowiązującymi przepisami, jak i dokumentami wpływającymi do Kancelarii m.in. od ministra finansów. - W przedmiotowej sprawie Minister Finansów wystosował 10 lipca 2019 r. pismo do szefa Kancelarii Sejmu, w którym poinformował, że "kwoty bazowe dla osób objętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń oraz wynagrodzenia osób objętych i nieobjętych mnożnikowymi systemami wynagrodzeń zostały zwiększone o 6 proc.". Kancelaria Sejmu, jako płatnik poselskich uposażeń i diet, była zobowiązana do uwzględnienia powyższych informacji w planach finansowych na przyszły rok - podkreślono.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ministerstwo Finansów zabrało głos w sprawie zmiany wynagrodzenia ministrów, posłów i senatorów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA