PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister: tym porozumieniem polepszymy sytuację materialną funkcjonariuszy

  • Autor: PAP/JP
  • 24 wrz 2021 14:20

Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy; jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA - oświadczył w piątek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Minister: tym porozumieniem polepszymy sytuację materialną funkcjonariuszy
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński (fot. PAP/Zofia Bichniewicz)
REKLAMA
  • Kamiński wziął w piątek udział w konferencji prasowej wraz z wiceszefem resortu Maciejem Wąsikiem oraz przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych MSWiA ws. zwiększenia uposażeń.
  • Szczegóły porozumienia przedstawił wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Poinformował, że osiągnięte w piątek porozumienie przewiduje podwyżkę uposażeń dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA od 1 stycznia 2022 r. w kwocie 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę.
  • Kamiński zapowiedział, że "przez najbliższe 4 lata ponad 10 mld zł zostanie zainwestowane w bezpieczeństwo Polaków, państwa polskiego i rozwój naszych formacji".

"To ważne wydarzenie dla wszystkich, dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i dla wszystkich funkcjonariuszy. Przychodzimy do państwa i przekazujemy naszym funkcjonariuszom - policji, straży granicznej, państwowej straży pożarnej dobre informacje. Osiągnęliśmy porozumienie. Porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy" - powiedział Kamiński.

Dziękował wszystkim przedstawicielom związków zawodowych będących głosem funkcjonariuszy, za rozmowy i dialog prowadzony od wielu dni. "Były to czasami trudne rozmowy, ale doprowadziły nas w efekcie do bardzo dobrego porozumienia. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych" - mówił. Zaznaczył, że jest to porozumienie dedykowane polskim policjantom, polskim strażakom, polskim funkcjonariuszom straży granicznej.

Tłumaczył, że zawarte właśnie porozumienie jest jednym z elementów ustawy modernizacyjnej. "Będzie kolejna edycja ustawy modernizacyjnej, która w sposób niezwykle istotny przyczyni się do tego, że polskie służby - odpowiedzialne za bezpieczeństwo naszego kraju, bezpieczeństwo obywateli - uzyskają takie środki finansowania, że będziemy mogli mówić o naprawdę nowej perspektywie, nowej jakości działania naszych służb, a tym samym stworzenia godnych warunków pracy dla naszych funkcjonariuszy" - powiedział minister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister: tym porozumieniem polepszymy sytuację materialną funkcjonariuszy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA