Minimalna stawka za godzinę pracy, Lewiatan: Potrzebne dłuższe vacatio legis

- Jeżeli rząd będzie kontynuował pracę nad projektem, to musi pamiętać o odpowiednim okresie przejściowym, co pozwoli na waloryzację kontraktów w toku oraz właściwe skalkulowanie budżetów w nowych przetargach publicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Minimalna stawka za godzinę pracy, Lewiatan: Potrzebne dłuższe vacatio legis

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

23 mar 2016 18:38


Zdaniem Lewiatana nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu – ustalająca najniższą stawkę godzinową na poziomie 12 zł brutto dla zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych – może budzić wątpliwości co do zgodności z Kodeksem Cywilnym.

Wiodącym celem rządu powinno być szerokie stosowanie umów o pracę – zwłaszcza w sektorze zamówień publicznych. Jeśli jednak rząd będzie dalej pracował nad nowelizacją, to konieczne jest uwzględnienie odpowiedniego vacatio legis – pozwoli ono na waloryzację kontraktów w toku oraz właściwe skalkulowanie budżetów w nowych przetargach publicznych.

Czytaj też: Minimalna stawka godzinowa, Rafalska: Ustawa może obowiązywać od września

- Nowelizacja musi uwzględniać przepisy, które zobligują zamawiających do kalkulowania budżetów w oparciu o minimalną stawkę godzinową. Kluczowe będzie, by każdy zamawiający w każdym przetargu publicznym zastosował stawkę 12 zł za godzinę od momentu obowiązywania nowych regulacji - podało w komunikacie stowarzyszenie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.