Minimalna płaca tyko dla wykształconych?

Hiszpańskie Zrzeszenie Przedsiębiorców proponuje, by pracownicy niewykwalifikowani zarabiali poniżej minimalnej dopuszczalnej płacy. Przypomina, że w Hiszpanii milion osób nie ma żadnego przygotowania do zawodu, a mimo to trzeba im płacić jak osobom wykwalifikowanym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Minimalna płaca tyko dla wykształconych?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 kwi 2014 15:17


Przez lata boomu ekonomicznego tysiące uczniów porzucały naukę, żeby pracować w budownictwie albo usługach i zarabiać do dwóch tysięcy euro miesięcznie. Teraz należą do tzw. „pokolenia ani - ani" - młodzieży, która ani nie pracuje, ani się nie uczy. Między innymi to przez nich poziom bezrobocia wśród młodych przekroczył w Hiszpanii 50 procent.

Zrzeszenie Przedsiębiorców proponuje, aby byli wynagradzani najniżej ze wszystkich. „Jeśli osoby, które mają teraz 25-30 lat, w dzieciństwie nie skończyły szkoły, to nie można ich wynagradzać na takim poziomie jak przygotowanych do zawodu" - uważa Monica de Oriol, prezes Zrzeszenia Przedsiębiorców.

Organizacja domaga się przeprowadzenia drugiej reformy rynku pracy i potanienia zwolnień. Chce też, aby opracować politykę, która motywowałaby osoby bez zawodu do wznowienia nauki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.