×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Miliony Polaków dostały po kilkaset złotych na konto

  • Autor: PAP/JP
  • 16 lut 2023 10:55

Rodzice i opiekunowie złożyli około 2 mln wniosków o 500 plus na kolejny okres świadczeniowy, co objęło już ponad 3 mln dzieci. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał 82,5 proc. świadczeń – poinformowała w czwartek prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Miliony Polaków dostały po kilkaset złotych na konto
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał 82,5 proc. świadczeń 500 plus (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Od 1 lutego ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

"Według najnowszych danych rodzice i opiekunowie złożyli około 2 mln wniosków, co objęło ponad 3 mln dzieci. Jak dotąd przyznaliśmy aż 82,5 proc. świadczeń. Warto podkreślić, że wypłatę świadczeń na nowy okres rozpoczniemy od czerwca, ale już teraz większość złożonych wniosków jest załatwiona. Aktualnie dziennie wydajemy po ok. 100-200 tys. decyzji wykorzystując do tego system informatyczny. Liczba dzieci, na które przyznaliśmy świadczenie, przekroczyła 2,5 mln. Cały proces przebiega bardzo szybko i bez zakłóceń" - powiedziała prof. Gertrud Uścińska, prezes ZUS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miliony Polaków dostały po kilkaset złotych na konto

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA