Miesięcznie dyrektorzy HR zarabiają tyle, co szeregowi pracownicy przez pół roku

W 2013 roku połowa pracowników w działach personalnych zarabiała przynajmniej 5 tys. zł brutto miesięcznie. Płace HR-owców różniły się w zależności od branży, w której działała ich firma.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miesięcznie dyrektorzy HR zarabiają tyle, co szeregowi pracownicy przez pół roku

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 lip 2014 13:48


Najwyższe wynagrodzenia otrzymywały osoby pracujące w działach personalnych banków. Połowa z nich miesięcznie zarabiała przynajmniej 6 925 zł, a co czwarty zatrudniony - więcej niż 10 tys. 750 zł - wynikaz Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

Czytaj też: HR-owcom bardziej zależy na rozwoju niż kasie?

Pensje wyższe od przeciętnej otrzymywali również pracownicy działów personalnych w firmach informatycznych (mediana 6 tys. zł) i w przemyśle ciężkim (mediana 5 895 zł). Najmniej zarabiali pracownicy działów personalnych w sektorze publicznym. Co drugi z nich zarabiał poniżej 3 250 zł.

W działach personalnych najwyższe płace otrzymywali dyrektorzy oraz osoby zasiadające w zarządzie. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 15 tys. 500 zł brutto miesięcznie. Na miesięczna pensję dyrektora pracownik szeregowy przeciętnie musiałby pracować przez niemal pół roku. Co drugi pracownik najniższego szczebla w działach personalnych otrzymywał pensję poniżej 2 700 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.