Martin Winterkorn, były szef VW ciągle otrzymuje pensję

Martin Winterkorn, który ustąpił ze stanowiska prezesa Volkswagena we wrześniu ciągle widnieje na liście płac niemieckiego koncernu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Martin Winterkorn, były szef VW ciągle otrzymuje pensję

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

18 gru 2015 14:56


We wrześniu Martin Winterkorn zrezygnował z funkcji prezesa Volkswagena w reakcji na skandal związany z manipulowanie pomiarem emisji spalin.

- Jako szef zarządu biorę na siebie odpowiedzialność za ujawnione nieprawidłowości w silnikach diesla - napisał wówczas w oświadczeniu.

Według ostatniego raportu VW podstawowa pensja Winterkorna w 2014 r. wyniosła 1,6 mln euro. Po przejściu na emeryturę będzie miał prawo do otrzymywania 70 proc. ostatnich poborów.

- Ponadto członkom zarządu VW, którzy odejdą z firmy nie z własnej winy, przysługuje odprawa, która w przypadku Winterkorna wyniesie 3 mln euro. Może on też liczyć na dwuletnie wynagrodzenie oraz samochód służbowy – informuje TVN24Bis.

Jak dowiedział się Süddeutsche Zeitung, Volkswagen zgodził się wypłacać wynagrodzenie byłemu już prezesowi do czasu wygaśnięcia jego kontraktu z końcem roku 2016. Łącznie Winterkorn będzie otrzymywał niemal 16 mln euro rocznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.