PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Marszałek Senatu, wicemarszałkowie i senatorowie nie dostaną podwyżek

  • Autor: PAP/JP
  • 3 sie 2022 13:40

Nie będzie podwyżek dla marszałka Senatu, wicemarszałków i senatorów; podjąłem decyzję o stosownym zmniejszeniu budżetu Kancelarii Senatu; ograniczenie te nie obejmą szeregowych pracowników izby - oświadczył w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu, wicemarszałkowie i senatorowie nie dostaną podwyżek
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki otwiera posiedzenie Senatu (fot. PAP/Leszek Szymański)
REKLAMA
  • W środę rano senacka komisja regulaminowa, etyki i spraw senatorskich zaproponowała zmniejszenie budżetu Kancelarii Senatu na rok 2023 o kwotę wydatków zaplanowanych na wzrost wynagrodzeń osób zajmujących kierownicze stanowiska, uposażeń senatorskich i pochodnych od nich naliczanych oraz diet parlamentarnych.
  • Na późniejszym briefingu prasowym Grodzki podkreślił, że nie będzie podwyżek dla marszałka Senatu, wicemarszałków i senatorów.
  • "Zatrzymaliśmy podwyżki dla wysokich urzędników państwowych, również senatorów i wicemarszałków." - oświadczył marszałek.

"Podjąłem decyzję, że budżet Senatu będzie zmniejszony o kwoty, które miały być przeznaczone na podwyżki dla senatorów, wicemarszałków i marszałka. Natomiast zgodnie z nowelizacją tak zwanej kwoty bazowej, te ograniczenia nie obejmą szeregowych pracowników Senatu i ta kwota dla nich będzie zabezpieczona" - powiedział Grodzki.

"Zatrzymaliśmy podwyżki dla wysokich urzędników państwowych, również senatorów i wicemarszałków. Ta decyzja spotkała się z jednogłośną aprobatą na Prezydium Senatu jak również jest zgodna z decyzjami komisji regulaminowej, która ma to opiniować. Podwyżek dla senatorów, marszałków nie będzie" - oświadczył marszałek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: "Nie powinniśmy - jako senatorowie - godzić się na wzrost wynagrodzeń dla nas"

Na posiedzeniu senackiej komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich projekt budżetu Kancelarii Senatu na rok 2023 przedstawił szef senackiej kancelarii Adam Niemczewski. Jak poinformował, przyszłoroczny projekt budżetu Kancelarii Senatu zakłada, że wydatki wyniosą 169 mln 915 tys. zł.

"Wydatki związane ze zmianą kadencji Senatu mają wynieść 13 mln 998 tys. zł., wydatki związane ze wzrostem wynagrodzeń - 6 mln 475 tys. zł (...). Minister finansów poinformował nas, że średnioroczny wskaźnik wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w ujęcie nominalnym wyniesie 107,8 procenta. Wzrost wynika również ze wzrostu wydatków na wynagrodzenia w związku ze zwiększeniem osób, którym wynagrodzenie wypłacane jest na podstawie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe" - mówił szef Kancelarii Senatu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Marszałek Senatu, wicemarszałkowie i senatorowie nie dostaną podwyżek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA