Marnie, marniej, ale nie najmarniej. Czyli jak wiedzie się kobietom na rynku pracy

Kobiety stanowią 51,6 proc. polskiego społeczeństwa, a według prognoz ich siła ekonomiczna w światowej gospodarce wzrośnie do 2017 r. o jedną trzecią. Ale to nie koniec zmian.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marnie, marniej, ale nie najmarniej. Czyli jak wiedzie się kobietom na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

28 mar 2013 14:18


Z badań statystycznych wynika także, że zwiększy się też decyzyjność kobiet w sferze prywatnej i publicznej. To wszystko rodzi określone konsekwencje i pewne wyzwania, które stały się przedmiotem dyskusji wśród przedstawicieli Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, partnerów społecznych, ośrodków akademickich i naukowych oraz organizacji kobiecych.

Zainteresowani tematyką spotkali się na konferencji „Dialog damsko-męski na rynku pracy", która odbyła się 25 marca br., w CPS „Dialog". Podczas spotkania omawiano m. in. problemy związane z aktualną sytuacją na rynku pracy.

Poruszenie wzbudziło wystąpienie Dyrektora Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych prof. Kazimierza Frieske: „Być kobietą - marnie, marniej, ale nie najmarniej". Profesor postawił tezę, że generalnie kobietom wiedzie się marnie - niewykluczone, że w Europie w ostatnich latach nieco marniej - ale w Polsce wcale nie jest im najgorzej.

Na spotkaniu pojawili się m. in. Dyrektor CPS „Dialog" Iwona Zakrzewska, oraz Sekretarz Stanu w MPiPS Jacek Męcina, który otwierając spotkanie podkreślił znaczenie tematu w kontekście dialogu społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.