Markowski: Pieniędzy nie należy szukać w kieszeniach górników

Jak mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki płace górników powinny być ostatnim miejscem, w którym szuka się pieniędzy na ratowanie górnictwa, zatem stanowisko związkowców jest racjonalne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Markowski: Pieniędzy nie należy szukać w kieszeniach górników

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

13 kwi 2016 9:37


- Pogląd związkowców z Kompanii Węglowej jest racjonalny. Od zawsze powtarzam, że najpierw trzeba szukać pieniędzy generalnie w górnictwie, potem u ewentualnych inwestorów, a dopiero na samym końcu w kieszeniach górników - uważa Jerzy Markowski.

- Pytanie jest tylko takie, czy - wobec pełnej świadomości, którędy wyciekają pieniądze z górnictwa i na czym górnictwo je traci - wystarczy czasu na takie uszczelnienie systemu, aby zdążyć przed upadłością Kompanii Węglowej nim przyniesie to oczekiwany efekt - zaznacza.

Jego zdaniem płace zarówno dla rządu PO-PSL, jak i teraz dla rządu PiS-u stały się przedmiotem deklaracji politycznej.

- Obecnie odbija się to czkawką. Wzorem polityków amerykańskich i rosyjskich trzeba by zresetować cały stan wszystkich deklaracji, jakie padły w tej sprawie. Mam bowiem wrażenie, że oba rządy tak naprawdę nie wiedziały, co deklarują - stwierdza Markowski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

XXL 2016-11-18 19:34:49

WIĘKSZOŚĆ PIENIĘDZY KTÓRE TRACI GÓRNICTWO TO DOPUSZCZENIA URZĄDZEŃ DO RUCHU PRZEZ WYŻSZY URZĄD GÓRNICZY TA INSTYTUCJA POWINNA BYĆ ZREDUKOWANA DO MINIMUM I SPÓŁKI PRACUJĄCE DLA KOPALŃ