PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ile można zarobić w marketingu i sprzedaży? Pensje na różnych stanowiskach

  • Justyna Koc
    jk
  • 4 wrz 2021 0:01

Z badania Grant Thornton i Element wynika, że w licu 2021 r. o ponad jedną czwartą (28 proc.) wzrosła liczba ofert skierowanych do specjalistów z zakresu marketingu i sprzedaży. Ile można zarobić w tej branży?

Ile można zarobić w marketingu i sprzedaży? Pensje na różnych stanowiskach
W przypadku marketing managera płaca minimalna wynosi 11 tys. zł, maksymalna 19,5 tys. zł (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Już drugi miesiąc z rzędu liczba ofert pracy w Polsce jest wyższa niż w analogicznym miesiącu nie tylko ubiegłego, ale też 2019 roku.
  • Spory wzrost widać m.in. w sektorze marketingu i sprzedaży.
  • Z raportu Devire wynika, że pracownicy aplikujący na kierownicze stanowiska w marketingu, posiadający niezbędne doświadczenie, zarobią nawet ponad 28 tys. zł. To maksymalne wynagrodzenie, na jakie może liczyć marketing director.

Jak wynika z badania Grant Thornton i Element, w lipcu 2021 roku opublikowano 307,5 tys. ofert pracy. To wynik nie tylko wyższy niż przed rokiem, ale nawet niż w lipcu 2019 roku, kiedy opublikowano 303,8 tys. ofert pracy.

- Dobra passa polskiego rynku pracy trwa. Już drugi miesiąc z rzędu liczba ofert pracy w Polsce jest wyższa niż w analogicznym miesiącu nie tylko ubiegłego, ale też 2019 roku. To dowodzi, że rekordowy wynik sprzed miesiąca nie był tylko jednorazowym wyskokiem, ale popyt na pracownika rzeczywiście jest silniejszy nawet niż przed pandemią. A przypomnijmy, że kwartały poprzedzające nadejście koronawirusa były właściwie najlepszymi od początków transformacji – z rekordowo niską stopą bezrobocia i rekordowo wysokimi zatrudnieniem i wynagrodzeniami. Półtora roku temu, kiedy pandemia się rozpoczynała, taki scenariusz wydawał się nierealnym marzeniem – komentuje wyniki badania Monika Smulewicz, partner zarządzający Grant Thornton.

O ponad jedną czwartą (28 proc.) wzrosła liczba ofert skierowanych do specjalistów z zakresu marketingu i sprzedaży. Największy wzrost (37 proc.) dotyczył specjalistów ds. marketingu. Niewiele mniejszy (32 proc.) dot. specjalistów ds. e-commerce. O jedną czwartą przybyło ofert dla grafików.

Źródło: Grant Thornton i Element
Źródło: Grant Thornton i Element

Wynagrodzenie w marketingu

Na jakie zarobki mogą liczyć osoby poszukujące pracy w marketingu związanym ze sprzedażą? Z raportu Devire wynika, że pracownicy aplikujący na kierownicze stanowiska, posiadający doświadczenie w pracy, zarobią nawet ponad 28 tys. zł. To maksymalne wynagrodzenie, na jakie może liczyć marketing director. Minimalna pensja wynosi 15 tys., zaś najczęściej oferowała płaca to 19,5 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ile można zarobić w marketingu i sprzedaży? Pensje na różnych stanowiskach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA