Małopolska: kto sfinansował nagrody dla dyrektorów szpitali?

Spore nagrody otrzymali dyrektorzy małopolskich szpitali należących do marszałka województwa. Pieniądze pochodzą z puli przeznaczonych na leczenie pacjentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małopolska: kto sfinansował nagrody dla dyrektorów szpitali?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Gazeta Wyborcza

www.rynekzdrowia.pl

14 lis 2014 13:01


Od zarządu województwa gratyfikacje otrzymało 17 dyrektorów. W zależności od osoby od 5 do ponad 50 tysięcy złotych.

Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego twierdzi, że pieniądze pochodzą z budżetu województwa. O tym samym przekonuje Wojciech Kozak (PSL), wicemarszałek województwa małopolskiego.

Czytaj też: Więcej pieniędzy albo nie będzie umów. Lekarze stawiają ultimatum

Tymczasem w uchwale przyznającej nagrody stwierdza się, że "wypłata nagród rocznych nastąpi ze środków finansowych wojewódzkich podmiotów leczniczych działających w formie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej". A to oznacza, że kasa na nagrody zostanie zabrana z pieniędzy, które szpitale dostają na leczenie.

Gazeta Wyborcza zauważa, że niektóre ze szpitali, których dyrektorzy zostali finansowo docenieni borykają się z długami, a ich pracownicy żalą się, że brakuje pieniędzy nie tylko na leczenie, ale nawet na środki czystości czy papier do drukarek.

Czyta też: Ciepła i nieźle płatna posada za minimum pracy. Urzędnicy wzorowi tylko na papierze

- Serce mnie boli, gdy pytacie mnie o te nagrody. Dyrektorzy robią kawał dobrej roboty. Pracują w piątki, soboty i niedziele, należy im się - uzasadnia wypłaty Wojciech Kozak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.