×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Maląg: waloryzacja emerytur i rent to krok w kierunku bezpieczeństwa finansowego obywateli

  • Autor: PAP/RAF
  • 15 lut 2020 6:56

Waloryzacja emerytur i rent to ważny krok w kierunku zapewnienia podstawowego bezpieczeństwa finansowego obywateli – powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Podkreśliła, że emerytów i rencistów czeka także dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci "trzynastek".

Maląg: waloryzacja emerytur i rent to krok w kierunku bezpieczeństwa finansowego obywateli
Od 1 marca emerytury i renty wzrosną o ustawowy wskaźnik waloryzacji. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Od 1 marca emerytury i renty wzrosną o ustawowy wskaźnik waloryzacji (w 2020 roku wskaźnik ten wynosi 103,56 proc.), ale osoby otrzymujące niższe świadczenia mają zagwarantowaną podwyżkę na poziomie 70 zł.
  • Również od marca najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną do 1200 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - do 900 zł.
  • - Co ważne, podwyższony został także próg uprawniający do wypłaty świadczenia dla osób niesamodzielnych. Wcześniej było to 1600 zł, od 1 marca wzrośnie on do 1700 zł. - podkreśliła minister Maląg.

W tym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy dotyczącej waloryzacji emerytur i rent. Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami od marca emeryci i renciści otrzymają podwyższone świadczenia.

- Podpis pana prezydenta pod nowelizacją ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych to bardzo dobra wiadomość. Waloryzacja świadczeń rentowo-emerytalnych to ważny krok w kierunku zapewnienia podstawowego bezpieczeństwa finansowego obywateli - podkreśliła minister Maląg.

Od 1 marca emerytury i renty wzrosną o ustawowy wskaźnik waloryzacji (w 2020 roku wskaźnik ten wynosi 103,56 proc.), ale osoby otrzymujące niższe świadczenia mają zagwarantowaną podwyżkę na poziomie 70 zł.

Również od marca najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną do 1200 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - do 900 zł.

Czytaj też: Fogiel: Wypłata trzynastej emerytury zgodnie z planem

- Co ważne, podwyższony został także próg uprawniający do wypłaty świadczenia dla osób niesamodzielnych. Wcześniej było to 1600 zł, od 1 marca wzrośnie on do 1700 zł. Zależy nam na tym, by wszyscy dotychczas uprawnieni do świadczenia nie stracili tego prawa z powodu waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych - zaznaczyła szefowa MRPiPS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Maląg: waloryzacja emerytur i rent to krok w kierunku bezpieczeństwa finansowego obywateli

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA