PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Luka płacowa ma zniknąć w 2044 r. Kobiety za mężczyznami o 40 dolarów

  • Autor: GP
  • 17 mar 2017 12:30

Według nowych badań Accenture zatytułowanych „Getting to Equal”, około 70 lat dzieli nas od wyrównania luki płacowej dzielącej kobiety i mężczyzn. Jeśli podejmie się zdecydowane działanie, może udać się skrócić ten czas do około 30 lat.

Luka płacowa ma zniknąć w 2044 r. Kobiety za mężczyznami o 40 dolarów
Obecne studentki, które będą opuszczać uczelnie w 2020 roku, traktują cyfrowe technologie jako narzędzie rozwoju. Dostęp do kursów online, budowanie sieci kontaktów przez social media, współpraca na odległość – to tylko część rozwiązań, jakie dają powszechnie dostępne zasoby. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Na każde 100 dolarów zarabianych przez statystyczną kobietę przypada globalnie aż 140 otrzymywanych przez mężczyznę.

• Przepaść płacowa zniknie dopiero w 2080 roku – informuje najnowszy raport firmy Accenture „Getting to Equal”. Choć inne badania wskazują, że obecne pokolenie studentek może być pierwszym, które doświadczy równości płac. Aby tak się stało, konieczne jest promowanie wśród kobiet kompetencji cyfrowych, świadomych karier i nauk ścisłych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Efektem tych działań ma być wzrost płac kobiet o 3,9 biliona dolarów w ciągu 13 lat i zniknięcie różnic pensji do 2044.

Kobiety coraz odważniej robią kariery w biznesie. Przykłady zdolnych menedżerek działają na wyobraźnię i zachęcają do podnoszenia poprzeczki ambicji coraz wyżej. Jak wykazały już w ubiegłym roku badania firmy Accenture „Getting to Equal”, 56 proc. kobiet z Pokolenia Y aspiruje do stanowisk menedżerskich. Tyle samo uważa, że ma kompetencje do bycia liderkami. Co więcej, według tegorocznej edycji badania aż 84 proc. obecnych studentek twierdzi, że przepaść płacowa między płciami nie istnieje lub wkrótce zniknie.

W praktyce jednak globalne dysproporcje między kobietami, a mężczyznami ujawniają się najmocniej właśnie na poziomie zarobków. Płatną pracę wykonuje średnio co druga kobieta i trzech na czterech mężczyzn na świecie. Jak podaje raport Accenture, różnice zarobków wśród pracujących wynoszą średnio 40 proc. Jeśli uwzględni się także osoby niezatrudnione (np. gospodynie domowe, osoby bezrobotne), przepaść pod względem dochodu rośnie znacznie bardziej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Luka płacowa ma zniknąć w 2044 r. Kobiety za mężczyznami o 40 dolarów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA