Lis, Ziemiec i Kraśko zarobią dużo mniej? TVP odpowiada, że to nadinterpretacja

W czwartek (1 października) Piotr Szumlewicz z OPZZ poinformował, że władze Telewizji Polskiej przychylnie odniosły się do jego apelu, aby zgodnie z rekomendacjami NIK-u zlikwidować wszystkie kontrakty gwiazdorskie. TVP temu zaprzecza. – To niczym nieuprawniona nadinterpretacja stanowiska Telewizji Polskiej dokonaną przez pana Piotra Szumlewicza – wyjaśnia w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lis, Ziemiec i Kraśko zarobią dużo mniej? TVP odpowiada, że to nadinterpretacja

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 paź 2015 17:12


- W odpowiedzi udzielonej panu Piotrowi Szumlewiczowi nie odnosiliśmy się do konkretnych przypadków umów zawieranych przez TVP, w tym do tzw. kontraktów gwiazdorskich – czytamy w przesłanym do nas stanowisku TVP. - Piotr Szumlewicz został jedynie poinformowany, że w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli w 2012 roku, podjęto działania w niektórych obszarach działalności spółki dotyczące produkcji zewnętrznej.

Tymczasem, Szumlewicz informował, że władze Telewizji Polskiej przychylnie odniosły się do jego apelu, aby zgodnie z rekomendacjami Najwyższej Izby Kontroli zlikwidować wszystkie kontrakty gwiazdorskie w TVP. W jego opinii, miałoby to oznaczać, że Piotr Kraśko, Krzysztof Ziemiec czy Tomasz Lis nie będą mieć odnowionych kontraktów i nowe umowy z nimi będą opiewać na znacznie niższe stawki niż obecnie.

TVP stanowczo temu zaprzecza i podkreśla, że to niczym nieuprawniona nadinterpretacja stanowiska Telewizji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.