×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lidl, Biedronka, Aldi. Sklepy rzucają wszystkie siły, by obsłużyć szczyt zakupowy

By obsłużyć szczyt świątecznej gorączki zakupowej, sieci handlowe na wszelkie sposoby wabią pracowników. Bony świąteczne, benefity, podwyżki wynagrodzenia od Nowego Roku - tak chcą przeciwdziałać brakom kadrowym.

Lidl, Biedronka, Aldi. Sklepy rzucają wszystkie siły, by obsłużyć szczyt zakupowy
Walka o pracowników handlu przybiera na sile. fot. PTWP
REKLAMA

Walka o pracowników handlu przybiera na sile. W sumie w branży w naszym kraju zatrudnionych jest około 1,5 – 2 mln osób, co czyni ten sektor największym pracodawcą w Polsce. Jednak taka armia pracowników nie chroni sieci handlowych przed brakami kadrowymi. 

Jak wynika z danych zgromadzonych przez organizacje związkowe zrzeszone w Krajowej Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność”, poziom zatrudnienia w sklepach poszczególnych sieci handlowych zmalał w ciągu ostatniego roku o 10 lub nawet 15 proc. W dobie szalejącej inflacji, oczekiwania kandydatów rosną. 

Propozycje sieci handlowych analizuje serwis dlahandlu.pl

Od 1 stycznia 2023 roku, minimalna kwota wynagrodzenia wyniesie 3490 zł brutto miesięcznie, co oznacza wzrost o 480 zł. Płaca minimalna zostanie podniesiona dwa razy. Pierwszy raz 1 stycznia, drugi - 1 lipca (3 600 zł brutto).

 - Informacja o wysokości wzrostu płacy minimalnej dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę spowodowała zaniepokojenie wśród pracodawców. Wynika to między innymi z tego, że to kolejna podwyżka z którą firmy będą musiały zmierzyć się w przyszłym roku. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że wiele organizacji musi skonfrontować swoją ofertę pracy z lokalnym niskim poziomem bezrobocia, które szczególnie wpływa na osoby pracujące w branży handlowej. Od lat obserwujemy wysoką wrażliwość pracowników sektora handlu na występujące lokalnie różnice w wynagrodzeniach. Pracodawcy, chcąc uniknąć odpływu doświadczonych pracowników rozpoczęli już proces podnoszenia wynagrodzeń - mówił w rozmowie z dlahandlu.pl Bogdan Grabczyk, ekspert rynku pracy Manpower.

 Ile płacą Lidl, Biedronka i Aldi? Zobacz więcej w serwisie dlahandlu.pl

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Lidl, Biedronka, Aldi. Sklepy rzucają wszystkie siły, by obsłużyć szczyt zakupowy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Sylwia 2022-12-21 22:16:06

    O tak ,zwłaszcza taka jedna we Wrocławiu na Królewieckiej. Szczyt czy nie tam zawsze jest otwarta jedna kasa .Kolejka aż pod magazyn .A jeden koleś klepie jak katarynka o kasach samoobsługowych. NIE DOŚĆ że wszystko jest coraz droższe, podatki za zakupy coraz wyższe, to jeszcze mam się sama obsługiwać?A to niby czemu .Zwróciłam panu uwagę że gdyby ludzie chcieli samoobsługi to by ma pewno skorzystali na co pan jeszcze bezczelnie mi odburknął,że jak ktoś jest chętny to może usiąść na kasę . Co za typ!!!!Usługi coraz droższe a poziom usług coraz gorszy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA