×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Leroy Merlin wprowadza "unikatowy system wynagradzania". Co się za tym kryje?

  • Piotr Wiewióra
    PW
  • 23 lut 2022 14:47

W 2022 r. Leroy Merlin Polska planuje przeznaczyć ok. 60 mln zł na podwyżki wynagrodzeń, 68 mln na premie za progresję, ponadto 41 mln zł zysku przedsiębiorstwa zostanie podzielone między pracowników. Firma twierdzi, że odpowiada w ten sposób na potrzeby rynku pracy oraz dostosowuje swoją politykę wynagradzania do obecnej sytuacji ekonomicznej.

Leroy Merlin wprowadza "unikatowy system wynagradzania". Co się za tym kryje?
W 2022 r. Leroy Merlin Polska planuje przeznaczyć ok. 60 mln zł na podwyżki wynagrodzeń, 68 mln na premie za progresję, ponadto 41 mln zł zysku przedsiębiorstwa zostanie podzielone między pracowników (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Wprowadzony system wynagradzania obejmujący 13 000 pracowników w 75 sklepach oraz centrali Leroy Merlin Polska nazywa unikatowym.
  • - Wdrożyliśmy strategię, która umożliwia reinwestowanie osiągniętych wyników w wynagradzanie pracowników. Jest to możliwe dzięki naszemu systemowi, który składa się z 3 filarów: wynagrodzeń brutto, premii za progresję oraz udziału w wynikach – powiedział Krzysztof Kordulewski, dyrektor generalny Leroy Merlin Polska.
  • W styczniu sieć powiększyła się o 2 nowe sklepy w Andrychowie oraz w Kołobrzegu i już zapowiedziane są otwarcia w następnych trzech lokalizacjach - Krakowie, Głogowie oraz Warszawie. Planuje zatrudnić kolejnych kilkaset osób.

Firma Leroy Merlin Polska jest obecna na polskim rynku od 26 lat. Zatrudnia ponad 13 000 pracowników w 75 sklepach oraz centrali. W styczniu br. sieć powiększyła się o 2 nowe sklepy - w Andrychowie oraz w Kołobrzegu. Ale zapowiedziano już otwarcie kolejnych – w Krakowie, Głogowie i Warszawie.

Wdrożyliśmy strategię, która umożliwia reinwestowanie osiągniętych wyników w wynagradzanie pracowników - mówi dyrektor Krzysztof Kordulewski (Fot. Leroy Merlin Polska)
Wdrożyliśmy strategię, która umożliwia reinwestowanie osiągniętych wyników w wynagradzanie pracowników - mówi dyrektor Krzysztof Kordulewski (Fot. Leroy Merlin Polska)

W związku z tym w najbliższych miesiącach planuje zatrudnić ponad 700 nowych osób. Zapewnia, że mogą one liczyć na szeroką ofertę benefitów oraz atrakcyjne wynagrodzenia.

System składający się z trzech filarów

– Chcemy doceniać naszych obecnych jak i przyszłych pracowników za ich codzienny wkład w budowanie i rozwój naszego przedsiębiorstwa oraz jak najlepiej dopasować warunki pracy do standardów rynkowych. W związku z tym wdrożyliśmy strategię ,,Lider Rynku Wynagradzania i Produktywności”, która umożliwia nam reinwestowanie osiągniętych wyników w wynagradzanie naszych pracowników. Jest to możliwe, dzięki naszemu unikatowemu systemowi wynagradzania, który składa się z 3 filarów: wynagrodzeń brutto, premii za progresję oraz udziału w wynikach – powiedział Krzysztof Kordulewski, dyrektor generalny Leroy Merlin Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Leroy Merlin wprowadza "unikatowy system wynagradzania". Co się za tym kryje?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA