PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Lekarz średnio zarabia 154,63 zł za godzinę - za chwilę zabraknie niektórych specjalistów

  • Autor: PAP/rs
  • 1 lip 2022 9:12

Ogólne specjalizacje lekarskie, m.in. pediatria, chirurgia podstawowa, czy specjaliści od chorób wewnętrznych, są najgorzej opłacane; Niedługo może zacząć brakować specjalistów, którzy mają wiedzę w ogólnym zakresie medycyny - powiedział neurolog, współzałożyciel LOP, Mateusz Czyżycki.

Lekarz średnio zarabia 154,63 zł za godzinę - za chwilę zabraknie niektórych specjalistów
Ogólne specjalizacje lekarskie, m.in. pediatria, chirurgia podstawowa, czy specjaliści od chorób wewnętrznych są najgorzej opłacane (Fot. Shutterstock.com)
REKLAMA
  • Średnia stawka godzinowa lekarzy dla wszystkich województw wynosiła 154,63 zł.
  • Nnajniższego uposażenia lekarz może się spodziewać w województwie podlaskim (115,00 zł), natomiast najwyższe wynagrodzenie proponowane jest lekarzom pracującym w województwie mazowieckim (198,21 zł).
  • Najbardziej ogólne specjalizacje lekarskie, czyli m.in. pediatria, chirurgia podstawowa, specjaliści od chorób wewnętrznych, są tymi najgorzej opłacanymi.

Portal "Lekarze - oferty pracy" przygotował zestawienie, w którym zawarta została analiza ofert pracy zamieszczonych na stronie przez pracodawców oraz odpowiedzi lekarzy z przeprowadzonej na stronie anonimowej ankiety.

"Ten raport obarczony jest dużą dozą błędu badawczego, bo jest on oparty na tym, co szpitale oferują i co deklarowali lekarze w anonimowych ankietach, więc nie jest to dokładny wynik, ale jest to na pewno pierwszy pogląd na sytuację" - podkreślił Mateusz Czyżycki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z raportu wynika, że najbardziej ogólne specjalizacje lekarskie, czyli m.in. pediatria, chirurgia podstawowa, specjaliści od chorób wewnętrznych, są tymi najgorzej opłacanymi. "A to na nich powinien opierać się polski system ochrony zdrowia" - powiedział. "Jest to niepokojące, bo zaczyna się trend ku temu, żebyśmy mieli wysoko wyspecjalizowanych ekspertów od szczegółowych rzeczy, ale niedługo może zacząć brakować specjalistów, którzy mają wiedzę w ogólnym zakresie medycyny" - dodał.

Czyżycki podkreślił również, że w województwach większych, bogatszych jest więcej ofert pracy i są one atrakcyjniejsze, niż w tych miejscach, które są mniej rozwinięte. "Co jest dziwne i niepokojące, dlatego, że idąc za logiką ekonomiczną, miasta, w których jest deficyt lekarzy, powinny ściągać jak najwięcej rąk do pracy" - stwierdził.

"W związku z tym powinno być więcej ofert i powinny być one bardziej atrakcyjne, niż są obecnie. Szczególnie, że są to rejony, w których jest duży popyt, a niewielka podaż" - wyjaśnił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Lekarz średnio zarabia 154,63 zł za godzinę - za chwilę zabraknie niektórych specjalistów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Paweł Korolko 2022-07-02 14:54:40

    Z ramienia "Fundacji Pomoc Opiekunom" pomagam opiekunom dorosłych osób z niepełnosprawnością uzyskać Świadczenie Pielęgnacyjne w wysokości 2119 zł./m-c. Jeśli znasz Takie osoby - przekaż Im mój numer telefonu: 602 799 853

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA