PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Lekarz rezydent może zarabiać nawet 6 tys. zł miesięcznie

Lekarz rezydent może zarobić ok. 6 tys. z tytułu realizacji szkolenia specjalizacyjnego, czyli za etat i dwa dyżury w miesiącu - powiedział minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski w wywiadzie dla "Super Expressu". Przypomniał też, że w tym roku nakłady na ochronę zdrowia przekroczą 100 mld zł.

  • Autor: PAP/TK
  • 23 maj 2019 10:20
Lekarz rezydent może zarabiać nawet 6 tys. zł miesięcznie
W 2019 r. na służbę zdrowia zostanie wydanych 100 mld zł - powiedział minister Łukasz Szumowski (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • W czwartkowym(23 maja) wydaniu "Super Expresu" minister Łukasz Szumowski podkreślił, że "zdrowie nigdy wcześniej nie było takim priorytetem rządu, jak w tej kadencji".
  • - W 2019 roku po raz pierwszy wydamy ponad 100 mld zł na ochronę zdrowia. To środki budżetowe, NFZ, a także fundusze europejskie - podkreślił.
  • W odpowiedzi na pytanie, ile zarabia rezydent, minister zdrowia poinformował, że "aktualnie jest to od 4 tys. do 5,3 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego.

Według Szumowskiego, tempo wzrostu wydatków na ochronę zdrowia jest dwa razy większe, niż za rządów Platformy Obywatelskiej. Odnosząc się do szefa PO Grzegorza Schetyny stwierdził, że "w jednym się z nim zgadza - że zdrowie powinno być ponad podziałami politycznymi".

- Dlatego liczę na poparcie wszystkich klubów parlamentarnych dla złożonego projektu zwiększenia planu finansowego NFZ o dodatkowe 4 mld zł - powiedział.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Lekarze rezydenci będą protestować

Pytany o oczekiwania rezydentów, jeśli chodzi o kwestie płacowe i urlopowe, szef MZ zwrócił uwagę, że rok temu "osiągnięto pewien kompromis w tych sprawach wyrażony w zawartym porozumieniu".

- Dlatego teraz wplecenie nowych postulatów finansowych i urlopowych wykraczających ponad zawarte porozumienie do treści tych założeń do projektu i oczekiwanie, zresztą przez osoby podpisane pod tym porozumieniem, że prześlemy je 1:1 do parlamentu, byłoby z ich strony niezbyt odpowiedzialne. Szerokie uprawnienia finansowe i urlopowe, które nie wynikają z porozumienia nie są akceptowalne - ocenił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lekarz rezydent może zarabiać nawet 6 tys. zł miesięcznie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA