PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Łączą siły, by ułatwić pracodawcom wybór PPK

- O co za kilka lat zapytają pracownicy swoich pracodawców w kontekście PPK? Na pewno nie o koszty zarządzania. Wątpię też, że o system HR i IT. Za kilka lat pracownicy będą przede wszystkim pytać o efektywność i poziom stóp zwrotu. Dlatego wybór PPK, bazujący na ocenie efektywności i doświadczenia w zarządzaniu funduszami, jest tak ważny – podkreśla Michał Duniec, prezes Analiz Online.

 • Autor: aw
 • 12 sie 2019 13:26
Łączą siły, by ułatwić pracodawcom wybór PPK
fot. Shutterstock
REKLAMA
 • Od lipca pracownicy polskich firm zatrudniających ponad 250 osób mogą przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych.
 • Program wprowadza dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania.
 • Ustawa o PPK nakłada na pracodawców obowiązek wyboru instytucji finansowej na podstawie oceny efektywności i doświadczenia w zarządzaniu aktywami w najlepiej rozumianym interesie osób zatrudnionych.

Do PPK może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura "wejścia do systemu" dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

Czytaj też: Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli są powody do ostrożnego optymizmu

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod koniec czerwca poznaliśmy listę 17 instytucji finansowych zostało wpisanych do ewidencji PPK prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju. To te instytucje finansowe mogą uczestniczyć w systemie, oferując pomnażanie środków gromadzonych na rachunkach PPK. Pozostaje jednak pytanie, którą instytucję wybrać. Ustawa o PPK nakłada bowiem na pracodawców obowiązek wyboru instytucji finansowej na podstawie oceny efektywności i doświadczenia w zarządzaniu aktywami w najlepiej rozumianym interesie osób zatrudnionych.

Czytaj też: Poznaliśmy listę instytucji finansowych, które zaoferują PPK

Wybór szyty na miarę

W odpowiedzi Analizy Online i Donoria zapowiedziały stworzenie wspólnej, kompleksowej usługi doradztwa wraz z całym pakietem wdrożenia PPK. Współpraca niezależnej firmy analitycznej oraz jednego z czołowych polskich brokerów ubezpieczeniowych ma na celu ułatwienie pracodawcom najlepszego wyboru dostawcy PPK.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Łączą siły, by ułatwić pracodawcom wybór PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • kaśka 2019-08-21 09:20:30

  sporo się mówi o tym ppk, ale to chyba głównie po to żeby ludzie wiedzieli że coś takiego istnieje i żeby nie narzekali że nic się w temacie emerytur u nas nie dzieje. Bo jak widać dzieje się i to sporo

 • e-rzecznik PPK 2019-08-20 08:40:11

  Więcej informacji o PPK można znaleźć na naszej stronie Internetowej: mojeppk.pl

 • franciszka 2019-08-17 21:34:10

  Nawet odkładając na PPK ta suma nie jest jakaś okropnie duża przeciez. ale tu można dodatkowo uzyskać od pracodawcy i państwa. więc dlaczego nie skorzystać ?Tym bardziej że dużo jest takich pracodawców którzy nigdy nie dali nic ponadto co musieli dać pracownikowi..

 • klara 2019-08-16 11:33:11

  Tyle gadania o tym programie o plusach i minusach, a tak naprawdę ja znam sporo osób które sobie teraz odkładają i nie narzekają że ta kwota co miesiąc jakoś drastycznie zmniejszyła poziom ich życia

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA