×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kwotę wolną od podatku będzie można podzielić między różne miejsca pracy

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 25 mar 2022 10:44

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym, której projekt przedstawił w czwartek rząd, pozwoli podzielić kwotę wolną od podatku w kilku miejscach pracy - poinformował w piątek wiceminister finansów Artur Soboń.

Kwotę wolną od podatku będzie można podzielić między różne miejsca pracy
Wiceminister finansów Artur Soboń (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
  • W czwartek premier Mateusz Morawiecki oraz wiceszef resortu finansów Artur Soboń informowali o planowanych zmianach podatkowych. Będą one korygować niektóre zasady wprowadzone 1 stycznia br. podatkowym Polskim Ładem.
  • Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym, której projekt przedstawił w czwartek rząd, pozwoli podzielić kwotę wolną od podatku w kilku miejscach pracy.
  • Obecnie 3,8 mln Polaków ma źródło dochodów nie tylko z jednego miejsca. Może być to kilka etatów, czy etat i umowa zlecenia, czy działalność gospodarcza.

"Jeśli mamy kilka źródeł dochodu, będziemy mogli wskazać w tych miejscach, w których te dochody otrzymujemy, aby podzielić nam kwotę wolną, która jest podstawą do tego, aby obliczyć zaliczki na jedno, dwa lub trzy miejsca. W praktyce będzie to oznaczało, że w jednym miejscu można rozliczyć 300 zł, w dwóch miejscach po 150, w trzech po 100 zł" - powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia Soboń.

Wiceminister wyjaśnił, że po zmianach system zaliczek będzie już jeden, nie będzie żadnych wątpliwości, nie będzie żadnego dualizmu. "Wprowadzamy bardziej elastyczne zasady, tego wcześniej nie było" - powiedział wiceminister.

Dodał, że obecnie 3,8 mln Polaków ma źródło dochodów nie tylko z jednego miejsca. Może być to kilka etatów, czy etat i umowa zlecenia, czy działalność gospodarcza.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki oraz wiceszef resortu finansów Artur Soboń informowali o planowanych zmianach podatkowych. Będą one korygować niektóre zasady wprowadzone 1 stycznia br. podatkowym Polskim Ładem. Również w czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, wprowadzający m.in. obniżkę niższej stawki PIT do 12 proc. i likwidujący tzw. ulgę dla klasy średniej.

W projekcie zapisane zostały zmiany w zasadach rozliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Liniowcy będą mogli odliczyć maksymalnie do 8,7 tys. zł od dochodu. W przypadku osób rozliczających się z użyciem ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, od przychodu będzie można odliczyć 50 proc. zapłaconych składek. Z kolei osoby rozliczające się kartą podatkową będą mogły odliczyć 19 proc. zapłaconej składki od podatku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kwotę wolną od podatku będzie można podzielić między różne miejsca pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA