Kukiz o podwyżkach w rządzie: Teraz mamy koryto plus Ludzie dostaną po 12 zł za godzinę, a rządzący tysiące

• PiS przedstawiło propozycję zwiększającą wynagrodzenia w rządzie.
• Zdaniem Pawła Kukiza podwyżki to skandal, zwłaszcza w kontekście płacy minimalnej i 12 zł za godzinę - wcześniejszych propozycji płacowych PiS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kukiz o podwyżkach w rządzie: Teraz mamy koryto plus Ludzie dostaną po 12 zł za godzinę, a rządzący tysiące

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (GP)/AT

20 lip 2016 13:28


Paweł Kukiz w wypowiedzi dla telewizji TVN w Sejmie skomentował propozycję podwyżek dla polityków. Muzyk i poseł konsekwentnie uważa, że istnieje - potocznie przez niego nazywane - "koryto", czyli pieniądze publiczne, na których żerują elity partyjne w Polsce.

- Mamy 500 plus, mamy Mieszkanie plus, teraz mamy koryto Plus - ironizował pytany przez dziennikarzy Kukiz. - Właśnie rozmawiam ze swoimi posłami, z szefami grup które istnieją w klubie Kukiz'15, rozmawiałem o głosowaniu przeciwko propozycji PiS.

Zobacz: Prezydent i premier zarobią po 30 tys. zł

- Te podwyżki wiążą się także z uposażeniem dla parlamentarzystów - przypomniał Kukiz. - Oczywiście mam świadomość, że będziemy prawdopodobnie jedynym klubem, który zagłosuje przeciwko.

- Gdyby te podwyżki zostały posłom przyznane zapewniam, że klub Kukiz'15 będzie pobierał te pieniądze, ale przeznaczy je w całości na realizację zadań charytatywnych - zapowiedział Kukiz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Emerytka 2016-07-21 02:54:47

Emerytom dali 3złote a sobie biora z kasy ile się da ,tysiące .Co zabrakło rządzącym na chleb ,czy na wakację ? Świnie jak dostana się do pełnego koryta ,to słychać jak mlaskają . To emeryci ciężko pracowali a rządzący nic nie robią a chcą pieniędzy . Co to za rządy . Dać rządzącym 1200 zł. i niech pracją i może jeszcze z tych pieniędzy coś na konto bakowe uskładają. Wy złodzieje !