Kto w Polsce zarabia najlepiej?

Najwyższe wynagrodzenia mają informatycy na Mazowszu - prawie 7 tys. zł brutto miesięcznie. Najgorzej, tylko 2,2 tys. zł, zarabiają pracownicy placówek kulturalno-oświatowych na Pomorzu Zachodnim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto w Polsce zarabia najlepiej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lut 2016 7:54


Specjaliści IT to najlepiej zarabiająca w Polsce grupa zawodowa z przeciętną pensją 5,7 tys. złotych miesięcznie - pisze "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na najnowsze badania wynagrodzeń w naszym kraju.

Na drugim miejscu za sektorem IT jest bankowość ze średnią pensją 5 tys. zł brutto. Trzecie miejsce zajęła telekomunikacja - 4,8 tys. złotych.

Na końcu zestawienia znajdują się pracownicy usług dla ludności oraz kultury z płacami rzędu 2,9 tys. złotych. Na trzecim od końca miejscu znalazły się płace sektora publicznego - 3,1 tys. zł miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ww098 2016-02-19 10:29:22

ehh. zarobki to ważna sprawa, ale gdzie jest ta praca? gdzie na pewno można znaleźć zatrudnienie: blogimpel.pl/10-najgoretszych-zawodow-2016-r/

Henryk Lewandowski 2016-02-18 10:15:38

Na ten sam temat ukazała się informacja na stronie finanse.wp.pl. Tam jednak jest mowa nie o ŚREDNIM poziomie wynagrodzeń, a o poziomie ŚRODKOWYM (o medianie!). Jest to różnica dość istotna. Jednak i tam i tu zabrakło porównania poziomów płac z kosztami utrzymania przeciętnej (czteroosobowej) rodziny w Polsce. Bez tego kryterium możemy oczywiście cieszyć się z każdego wzrostu płac, ale nie zapominajmy o tym, że obiektywną ocenę wynagrodzeń umożliwia ich porównanie z minimum socjalnym, które określa granicę ubóstwa. Np we wrześniu 2015 roku granicę tą wyznaczała kwota 4803 zł (brutto) miesięcznie. Łatwo to sprawdzić na stronach Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych...