Kto płaci najlepiej za oceanem?

"Forbes" przedstawił listę pięciu amerykańskich korporacji, w których pracownicy zarabiają najwięcej. Na szcycie znalazł się Microsoft. Kto za nim?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto płaci najlepiej za oceanem?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Forbes

23 wrz 2013 15:50


Jak wynika z rankingu "Forbesa", zatrudnieni w firmie Microsoft wyciągają średnio 110 tys. dolarów rocznie. Na drugim miejscu znalazła się firma Cisco Systems - 108 tys. dolarów rocznie - tyle przeciętnie zarabiają jej pracownicy.

Na trzecim miejscu znalazły się dwie firmy: Google i Oracle - ich pracownicy zarabiają 102 tys. dolarów rocznie. Spośród tych dwóch firm wyróżnia się Google, który płaci średnio o 17 proc. więcej od innych dużych spółek internetowych. Tak samo wypada Microsoft w zestawieniu z innymi technologicznymi gigantami.

Oracle oferuje wynagrodzenia o 3 proc. wyższe od swojej konkurencji.

Na roczne wynagrodzenie w wysokości 95 tys. dolarów mogą liczyć pracownicy Chevronu, co sytuuje ten koncern paliwowy na czwartym miejscu listy "Forbesa".

Ostatnie miejsce zajęła spółka Fannie Mae - średnie roczne wynagrodzenie w tej firmie to 93,6 tys. dolarów. W podobnych firmach zajmujących się udzielaniem pożyczek hipotecznych i gwarancji kredytowych, wynagrodzenia są średnio o 19 proc. niższe niż w Fannie Mae.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.