Kosiniak-Kamysz: Emerytom potrzebne jest wsparcie

Jak zapowiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, jego partia złoży projekt o jednorazowym dodatku do niskich emerytur i rent. Dodał, że wsparcie będzie dotyczyło zarówno ubezpieczonych zarówno w ZUS i KRUS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosiniak-Kamysz: Emerytom potrzebne jest wsparcie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

17 lis 2015 19:10


Kosiniak-Kamysz zaznaczył na wtorkowym (17 listopada) briefingu w Sejmie, że emerytom potrzebne jest wsparcie, bo coroczna waloryzacja ich emerytur w przyszłym roku - ze względu na niską inflację - będzie niska, nawet kilkuzłotowa.

- Stąd - jak tłumaczył prezes ludowców - pomysł wprowadzenia specjalnego dodatku dla tych, którzy mają niskie świadczenie emerytalne, rentowe, świadczenia przedemerytalne i renty socjalne. Dodał, że wsparcie będzie dotyczyło zarówno ubezpieczonych zarówno w ZUS i KRUS.

Polityk wskazał, że wartość wsparcia wynosiłaby ponad 1,400 mld zł

- Ta kwota jest zarezerwowana w budżecie. Mam nadzieję, że nowy rząd nie odstąpi od tej inicjatywy - podkreślił.

Były minister polityki społecznej wyjaśnił, że ustawa nie została uchwalona, mimo przyjęcia jej projektu przez poprzedni rząd PO-PSL na jednym z ostatnich posiedzeń, bo przed październikowymi wyborami nie było zaplanowanego posiedzenia Sejmu, który mógłby się projektem zająć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dajan55 2015-11-24 14:59:52

Nie jestem złośliwy ale - a gdzie byliście przez ostatnie lata - jakoś na podwyżki dla posłów , ministrów i innych którzy zarabiają krocie czas i pieniądze znalazły się . Tylko jak zwykle każdy rząd przed upadkiem staje się taki czuły i dobrotliwy - na koszt innego. Wstyd Panowie - lepiej zamilczeć !!!.

EEEEEEEEEEEEEEEEEmeryt 2015-11-24 14:18:07

A co wy robili , jAk byli przy władzy? Wtedy niczym mysz pod miotłą czekaliście na ochłapy PO POsiłkach. Dzisiaj we dwóch, czy was nie wstyd?