×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Koronawirus mocno uderzył w Polaków. Większość krajów Unii nie odczuła tego aż tak dotkliwie

62 proc. polskich konsumentów przyznaje, że w wyniku epidemicznego kryzysu ich dobrobyt finansowy pogorszył się. Wśród 24 krajów Unii gorsze nastroje panują tylko w  Grecji i Rumunii.

Koronawirus mocno uderzył w Polaków. Większość krajów Unii nie odczuła tego aż tak dotkliwie
62 proc. polskich konsumentów przyznaje, że w wyniku kryzysu ich dobrobyt finansowy się pogorszył. (fot. pixabay)
REKLAMA
  • Raport Intrum “European Consumer Payment Report 2020. Special Edition White Paper” analizuje wpływ pandemii Covid-19 na sytuację finansową konsumentów w 24 krajach w Europie, także w Polsce.
  • Dane nie dają nam powodów do optymizmu. Polska wraz z Grecją i Rumunią znalazła się w trójce krajów, w których mieszkańcy zostali najbardziej dotknięci przez kryzys.
  • W najgorszej sytuacji znaleźli się millennialsi. Tylko 14 proc. konsumentów w grupie wiekowej 22-37 lat nie doświadczyło spadku dochodów.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Intrum nie pozostawiają wątpliwości. Nie będzie powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii COVID-19, a skutki finansowe obecnego kryzysu będziemy
odczuwać przez kilka, jak nie kilkanaście następnych lat. Wyniki badania pokazały, że pandemia koronawirusa miała natychmiastowy wpływ na konsumentów z Polski.

Koronawirus sięgnął do naszych portfeli

62 proc. polskich konsumentów przyznaje, że w wyniku kryzysu ich "dobrobyt finansowy" pogorszył się (Grecja i Rumunia – 67 proc.). W przypadku osób wychowujących dzieci, ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 69 proc. 64 proc. pytanych stwierdziło wprost, że kryzys, którego doświadczamy od marca, ma negatywny wpływ na ich dobrobyt finansowy. Tylko co 6. badany (16 proc.) w naszym kraju uważa, że w nadchodzących tygodniach ta kwestia ulegnie poprawie.

Aż 7 na 10 respondentów (71 proc.) przyznaje, że ich dochody zmniejszyły się w wyniku koronakryzysu. To zdecydowanie więcej niż europejska średnia (54 proc.). Bez wątpienia na ten wynik wpływa fakt, że pandemia zmieniła również sytuację zawodową niemałej grupy konsumentów w naszym kraju – 45 proc. tych biorących udział w badaniu Intrum deklaruje, że wskutek kryzysu straciło zatrudnienie (czasowo lub na dłuższy okres) lub nie może prowadzić swego biznesu z powodu spadku popytu na oferowane towary czy usługi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koronawirus mocno uderzył w Polaków. Większość krajów Unii nie odczuła tego aż tak dotkliwie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA