PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Koronawirus mocno uderzył w Polaków. Większość krajów Unii nie odczuła tego aż tak dotkliwie

62 proc. polskich konsumentów przyznaje, że w wyniku epidemicznego kryzysu ich dobrobyt finansowy pogorszył się. Wśród 24 krajów Unii gorsze nastroje panują tylko w  Grecji i Rumunii.

Koronawirus mocno uderzył w Polaków. Większość krajów Unii nie odczuła tego aż tak dotkliwie
62 proc. polskich konsumentów przyznaje, że w wyniku kryzysu ich dobrobyt finansowy się pogorszył. (fot. pixabay)
REKLAMA
  • Raport Intrum “European Consumer Payment Report 2020. Special Edition White Paper” analizuje wpływ pandemii Covid-19 na sytuację finansową konsumentów w 24 krajach w Europie, także w Polsce.
  • Dane nie dają nam powodów do optymizmu. Polska wraz z Grecją i Rumunią znalazła się w trójce krajów, w których mieszkańcy zostali najbardziej dotknięci przez kryzys.
  • W najgorszej sytuacji znaleźli się millennialsi. Tylko 14 proc. konsumentów w grupie wiekowej 22-37 lat nie doświadczyło spadku dochodów.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Intrum nie pozostawiają wątpliwości. Nie będzie powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii COVID-19, a skutki finansowe obecnego kryzysu będziemy
odczuwać przez kilka, jak nie kilkanaście następnych lat. Wyniki badania pokazały, że pandemia koronawirusa miała natychmiastowy wpływ na konsumentów z Polski.

Koronawirus sięgnął do naszych portfeli

62 proc. polskich konsumentów przyznaje, że w wyniku kryzysu ich "dobrobyt finansowy" pogorszył się (Grecja i Rumunia – 67 proc.). W przypadku osób wychowujących dzieci, ten odsetek jest jeszcze wyższy i wynosi 69 proc. 64 proc. pytanych stwierdziło wprost, że kryzys, którego doświadczamy od marca, ma negatywny wpływ na ich dobrobyt finansowy. Tylko co 6. badany (16 proc.) w naszym kraju uważa, że w nadchodzących tygodniach ta kwestia ulegnie poprawie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aż 7 na 10 respondentów (71 proc.) przyznaje, że ich dochody zmniejszyły się w wyniku koronakryzysu. To zdecydowanie więcej niż europejska średnia (54 proc.). Bez wątpienia na ten wynik wpływa fakt, że pandemia zmieniła również sytuację zawodową niemałej grupy konsumentów w naszym kraju – 45 proc. tych biorących udział w badaniu Intrum deklaruje, że wskutek kryzysu straciło zatrudnienie (czasowo lub na dłuższy okres) lub nie może prowadzić swego biznesu z powodu spadku popytu na oferowane towary czy usługi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koronawirus mocno uderzył w Polaków. Większość krajów Unii nie odczuła tego aż tak dotkliwie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA