PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Koniec z wysokimi pensjami członków zarządu PZU?

Walne Zgromadzenie PZU podjęło uchwałę dotyczącą zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządu.

Koniec z wysokimi pensjami członków zarządu PZU?
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie, bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 r. wyniosło 4217,23 zł oznacza to, że członkowie zarządu PZU mogą zarabiać miesięcznie od 30 tys. do 63 tys. zł Fot. mat. pras.
REKLAMA

Z uchwały wynika, że wynagrodzenie stałe dla poszczególnych członków zarządu zawiera się w przedziale od siedmiokrotności do piętnastokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego ogłoszonego przez prezesa GUS.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie, bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 r. wyniosło 4217,23 zł oznacza to, że członkowie zarządu PZU mogą zarabiać miesięcznie od 30 tys. do 63 tys. zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niezależnie od wynagrodzenia Rada Nadzorcza może dodatkowo, w uzasadnionych przypadkach, w umowie przyznać członkom zarządu prawo do świadczeń takich samych jak innym pracownikom np. na szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe niezbędne do pełnienia funkcji członka zarządu, opiekę medyczną, ubezpieczenie OC osób zajmujących stanowiska kierownicze.

W ubiegłym roku podstawowe wynagrodzenie Michała Krupińskiego, jako prezesa PZU, wynosiło – według informacji podanych przez ubezpieczyciela – 120 tys. zł miesięcznie brutto. Jego poprzednik, Andrzej Klesyk – według raportu za 2015 rok – otrzymywał miesięcznie nawet 242 tys. zł, co oznaczało ok. dwukrotny spadek wynagrodzenia.

Z uchwały walnego zgromadzenia wynika, że obecny prezes PZU, Paweł Surówka będzie zarabiał o połowę mniej niż Krupiński. Jakie dokładnie będą zarobki Pawła Surówki - łącznie z premiami i nagrodami – dowiemy się po publikacji raportu rocznego za 2017 rok.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Koniec z wysokimi pensjami członków zarządu PZU?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • MaD 2017-06-30 07:50:25

    4.403,78 zł. Tyle wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w IV kwartale 2016. Podana kwota 4.2017,23 zł to kwota przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ale nie w sektorze przedsiębiorstw.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA