×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kongres Kobiet przekazał Małgorzacie Kidawie-Błońskiej projekt ustawy dot. dyskryminacji płacowej kobiet

  • Autor: PAP/RAF
  • 8 mar 2020 21:20

Kandydatka KO na prezydenta, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, spotkała się w niedzielę (8 marca) z gabinetem cieni Kongresu Kobiet, członkinie przekazały jej projekt ustawy dot. dyskryminacji płacowej kobiet.

Kongres Kobiet przekazał Małgorzacie Kidawie-Błońskiej projekt ustawy dot. dyskryminacji płacowej kobiet
Gabinet cieni Kongresu Kobiet funkcjonuje od lat. (Fot. facebook.com/MKidawaBlonska)
REKLAMA
  • Prezes Stowarzyszenia Kongres Kobiet Anna Karaszewska poinformowała, że uczestniczki spotkania przedstawiły Kidawie-Błońskiej projekt ustawy dotyczącej dyskryminacji płacowej kobiet.
  • - To jest pierwszy projekt regulacji w Polsce, przygotowany pod przewodnictwem Stowarzyszenia Kongres Kobiet przez wybitnych ekspertów, ekspertki z dziedzin prawa pracy, ekonomii, prawa konstytucyjnego - poinformowała.
  • Wyjaśniła, że celem tego projektu jest likwidacja dyskryminacji płacowej kobiet, które to zjawisko jej zdaniem jest w Polsce absolutnie powszechne, pomimo istnienia zapisów konstytucyjnych, kodeksu pracy, dyrektyw unijnych oraz raportów wydanych na temat szkodliwości tego zjawiska.

Premier gabinetu cieni Kongresu Kobiet, europosłanka Danuta Huebner przypomniała podczas konferencji prasowej po spotkaniu, że gabinet cieni Kongresu Kobiet funkcjonuje od lat. - Zawsze 8 marca miałyśmy spotkanie, gdzie mówiłyśmy o naszych postulatach, wiele z nich zostało wprowadzonych w życie. Obecna władza zaprzestała tradycji spotkań z gabinetem cieni Kongresu Kobiet i ogromnie się ucieszyłyśmy, że pani marszałek, kandydatka na prezydenta RP zaprosiła gabinet cieni na dyskusję, o tym co boli polskie kobiety - mówiła.

Huebner przekazała postulaty Kongresu Kobiet na ręce Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Prezes Stowarzyszenia Kongres Kobiet Anna Karaszewska poinformowała, że uczestniczki spotkania przedstawiły Kidawie-Błońskiej projekt ustawy dotyczącej dyskryminacji płacowej kobiet. - To jest pierwszy projekt regulacji w Polsce, przygotowany pod przewodnictwem Stowarzyszenia Kongres Kobiet przez wybitnych ekspertów, ekspertki z dziedzin prawa pracy, ekonomii, prawa konstytucyjnego - poinformowała. Wyjaśniła, że celem tego projektu jest likwidacja dyskryminacji płacowej kobiet, które to zjawisko jej zdaniem jest w Polsce absolutnie powszechne, pomimo istnienia zapisów konstytucyjnych, kodeksu pracy, dyrektyw unijnych oraz raportów wydanych na temat szkodliwości tego zjawiska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kongres Kobiet przekazał Małgorzacie Kidawie-Błońskiej projekt ustawy dot. dyskryminacji płacowej kobiet
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA