Komu opłaca się pracować w administracji?

Garść stanowisk w administracji i prawie jest dobrze płatna. Najniższą pensję – nieco ponad 1800 zł – otrzymują dozorcy i osoby dbające o czystość w biurach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komu opłaca się pracować w administracji?

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Goc

www.raportplacowy.pl

13 sie 2013 8:03


Podobnie jak w innych branżach, na najwyższe zarobki w administracji i prawie mogą liczyć ci pracownicy, którzy obejmują kierownicze stanowiska. Są wśród nich m.in. dyrektor ds. administracji, kierownik ds. administracji, lider nadzorujący pracę całego zespołu i radca prawny - wynika z Raportu płacowego "Wiosna 2013" opracowywanego przez Advisory Group TEST Human Resources.

Wynagrodzenia na kierowniczych stanowiskach

Dyrektor ds. administracji zarabia średnio 13 691 zł. Jeśli dodatkowo wchodzi w skład zarządu, może liczyć na wynagrodzenie w granicach od nieco ponad 9300 zł do nawet 22221 zł.

Do kieszeni asystenta prezesa czy dyrektora trafia co miesiąc średnio od 3262 zł do nawet 5477 zł. Pracownicy obejmujący te stanowiska mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości blisko 4,5 tys. zł. Niecałe 3 tys. zł (od 2295 zł do 3549 zł) zarabia szofer. Z kolei specjalista ds. floty samochodowej dostaje pensję w wysokości średnio 4187 zł.

Podobny jest miesięczny koszt utrzymania tłumacza, który wynosi nieco ponad 4,5 tys. zł. Zdecydowanie lepiej cenią się kierownicy biura, którzy - jeśli się sprawdzą w okresie próbnym - mogą zarabiać od 5499 zł do nawet 8931 zł.

Pensja nieco wyższa od średniej krajowej

Najniższe pensje trafiają do kieszeni pracowników zajmujących się utrzymywaniem biur i pomieszczeń firmowych w czystości oraz dozorców i portierów. Ci ostatni zarabiają od 1826 do 2738 zł miesięcznie.

Stawki wynagrodzeń, które znalazły się w raporcie, przekazywane są cyklicznie przez działy personalne z 316 przedsiębiorstw.
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.