×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejarze dostaną podwyżki. Najwyższe w historii tej firmy

  • JD
  • 31 sty 2023 8:40

Na konta pracowników Kolei Śląskich do 10 lutego wpłyną wyższe wynagrodzenia za styczeń. To efekt podwyżek wynegocjowanych przez związki zawodowe.

Kolejarze dostaną podwyżki. Najwyższe w historii tej firmy
Podstawy wynagrodzeń w Kolejach Śląskich w ciągu kilku miesięcy zostały podwyższone o 1000 zł brutto. Fot. mat.pras.
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Dzięki staraniom zakładowych organizacji związkowych w 2023 roku podstawy wynagrodzeń w Kolejach Śląskich wzrosły o 500 zł brutto. To druga podwyżka wynagrodzeń w ciągu ostatnich miesięcy.
  • W spółce obowiązują także nowe, korzystniejsze dla załogi regulaminy premiowania.
  • Ponadto 27 stycznia 2023 roku weszły w życie zmiany wprowadzone do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

W ciągu kilku miesięcy podstawy wynagrodzeń zostały podwyższone o 1000 zł brutto

- To druga transza podwyżki wynegocjowanej z pracodawcą przez związki. Pierwsza, również wynosząca 500 zł brutto, weszła w życie w lipcu zeszłego roku. W sumie w ciągu kilku miesięcy podstawy wynagrodzeń zostały podwyższone o 1000 zł brutto. Jest to największa podwyżka w historii firmy - mówi Mariusz Samek, przewodniczący zakładowej Solidarności, cytowany przez śląsko-dąbrowską Solidarność.

Porozumienie gwarantujące pracownikom wzrost płac w tej wysokości strona związkowa podpisała z pracodawcą w maju zeszłego roku. Uzgodniono wówczas, że podwyżka wejdzie w życie w dwóch ratach.

Poza tym od stycznia tego roku obowiązują nowe, korzystniejsze dla pracowników regulaminy premiowania. Negocjacje w tej sprawie zakończone zostały 9 stycznia.

- Poprzednie regulaminy były mało czytelne i tak skonstruowane, że pracownikom trudno było spełnić kryteria uprawniające do uzyskania premii. Na wprowadzonych zmianach zyskały wszystkie grupy zawodowe - podkreśla Mariusz Samek, cytowany przez śląsko-dąbrowską Solidarność.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kolejarze dostaną podwyżki. Najwyższe w historii tej firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Andrzej 2023-02-16 14:34:26

    Związki zawodowe wystąpiły w pierwszym kwartale 22roku z prośbą o podwyżki. Prezes odmówił, że firmy nie stać na takie podwyżki. Wypowiedź związkowca na łamach gazety wyborczej z maja 2022 r. Co po takiej odpowiedzi zrobiły związki zawodowe? Nic! Dopiero nagle po pierwszym w historii proteście pracowników Kolei Śląskich o godne płace pojawiły się żądania płacowe. Wcześniej takich żądań nie było. Nie byłoby podwyżek albo jak by coś było to pewnie 200 zł . Szkoda gadać.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA