×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kluczowa faza PPK przed nami. Jesień będzie ważna dla 80 tys. firm i 4 mln pracowników

 • Justyna Koc
  JK
 • 2 wrz 2020 20:00

Do marca 2020 r. ubyło kilka tysięcy uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Co jednak ciekawe, po tym okresie liczba ta zaczęła rosnąć.

Kluczowa faza PPK przed nami. Jesień będzie ważna dla 80 tys. firm i 4 mln pracowników
Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Fundusz Rozwoju. (Fot. Flickr/KPRM)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jesienią tego roku do PPK będą przystępować jednocześnie firmy II fazy (zatrudniające od 50 do 249 pracowników) oraz III fazy (zatrudniające od 20 do 49 osób). Jak wskazuje Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Fundusz Rozwoju, łącznie będzie to 80 tys. podmiotów – 20 tys. firm z II fazy i 60 tys. spółek z III fazy. Dotyczy to 4 mln pracowników.

– W tej chwili mamy podpisane umowy z blisko połową firm zatrudniających między 50 a 249 pracowników (ponad 9 tys.), a także z ponad 5 tys. przedsiębiorstw z II fazy – mówi Marczuk. – Co istotne rosną nam aktywa w PPK – zbliżamy się do 2 mld zł – dodaje.

Badanie ING Banku Śląskiego napawa optymizmem. Wynika z nich, że ci, którzy przystąpili do PPK, deklarują, że nie będą się wypisywać. Co istotne, jest to świadomy wybór. Dane to potwierdza liczba uczestników PPK – komentuje Matczuk.

Marczuk zwraca uwagę także na inną kwestię. Liczba uczestników PPK zaczęła maleć od grudnia 2019 r. Jak wskazuje, zapewne część pracowników została zapisana automatycznie i zorientowała się, że przelewy na konto są mniejsze. Do marca ubyło kilka tysięcy. Co jednak ciekawe, po tym okresie liczba ta zaczęła rosnąć.

– Straty z pierwszych miesięcy 2020 r. zostały odrobione. To bardzo zaskakujące, ponieważ wydawałoby się, że w czasie pandemii koronawirusa będzie inaczej. Myślę jednak, że Polacy zauważyli, że w trudnych czasach warto mieć oszczędności – ocenia Bartosz Marczuk.
Ponadto, ambasadorami PPK stali się jego dotychczasowi uczestnicy – podkreśla.

Tekst powstał podczas panelu „Pracownicze Plany Kapitałowe w nowy realiach”, który odbył się podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Kluczowa faza PPK przed nami. Jesień będzie ważna dla 80 tys. firm i 4 mln pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • celka 77 2020-09-25 18:49:13

  Szczerze uważam ze to dobrze iż wszyscy mają możliwość przystąpienia do tego programu. Nigdy nie wiadomo jak się potoczą losy człowieka .A dodatkowe oszczędności dobrze jest mieć.Tym bardziej ze racaej nie mamy co liczyć na wysokie emerytury.

 • Anka 2020-09-25 11:51:22

  sama zdecydowalam sie skorzystac z tych pracowniczych planow kapitalowych, nie wiem co mnie w zyciu czeka a taka poduszke finansowa zawsze warto miec

 • zosia 2020-09-21 14:48:32

  Moim zdaniem PPK to świetne rozwiązanie dla młodych, bo jak ja, mam juz z głowy problem zbyt niskiej emerytury ;) Całość nie wymaga mojej uwagi, działań, więc tu też jest spoko

 • Dziennikarza Konrada Ręksa zastraszyli oby nie robił zdjęć w Depułtyczach Karolewskich , artykuł opisujący proceder przestępczy z udziałem Senatora Zająca usunęli ze strony 2020-09-21 07:31:21

  Państwo Polskie przestępcze dodatkowo zabezpieczyło swoje brudne interesy i kolesi robiąc młodym ludziom wodę w mózgach, zapewnili dla przestępców immunitet, przyzwolenie złodziei i bandytów ponad prawem na nauczanie ludzi młodych- robienie z nich jeszcze większych wariatów. Oby uprawiać zimie, czy prowadzić hodowle zwierzęcą nie potrzebne jest wykształcenie debila rolnika który niszczy źródła życia wód pitnych, czy poprzez koneksje polityczne uczelniane jest wskazane oby byli zaliczeni na przykrywkę, ponieważ politycy, prominentni samorządowcy posiadają grunty wyłudzone od 500 do 1500ha na łba. Głupie ludziki nic nie macie , elitą są byli Sekretarze Partii PZPR, wujowie gmin ich zastępcy,Starości, czy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podatki od nieruchomości poniżej 1ha "dziady " są nieadekwatne do stanu faktycznego!

 • radek 2020-09-15 07:33:55

  PPK to program zaciągnięty z krajów zachodnich, gdzie jest świetnie oceniany. Dla mnie więc nie ma nic złego w tym by ściągać do nas sprawdzone formuły.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA