PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wyższe pensje dla policji, strażaków i straży granicznej od lutego? Szybszy dodatek za pozostanie w służbie

Prawdopodobnie już w lutym policjanci i funkcjonariusze innych służb mundurowych podległych MSWiA dostaną wyższe pensje razem z wyrównaniem za styczeń. Zapowiedź taką złożył wiceszef tego resortu Maciej Wąsik podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Jej tematem była realizacja porozumienia z listopada 2018 r.

Wyższe pensje dla policji, strażaków i straży granicznej od lutego? Szybszy dodatek za pozostanie w służbie
Prawdopodobnie już w lutym policjanci dostaną wyższe pensje razem z wyrównaniem za styczeń (fot. www.lublin.uw.gov.pl)
REKLAMA
 • Zgodnie z porozumieniem z 8 listopada 2018 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA mieli otrzymać dwie podwyżki: jedną od 1 stycznia 2019 r., drugą od 1 stycznia 2020 r.
 • Przedstawiciele resortu zapewniają, że pieniądze na podwyżki są i wyższe pensje będą prawdopodobnie już 1 lutego wraz z wyrównaniem za styczeń.
 • Dodatkowe należności pieniężne dla funkcjonariuszy, którzy po nabyciu uprawnień do emerytury i posiadaniu co najmniej 25 lat służby nadal pozostaną w służbie, wejdą w życie wcześniej aniżeli to zapisano w porozumieniu.

Przypomnijmy, że po długotrwałej akcji protestacyjnej policjantów, strażaków i funkcjonariuszy straży granicznej 8 listopada 2018 r. podpisane zostało porozumienie między przedstawicielami policyjnych związków zawodowych, a kierownictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgodnie z nim od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymać mieli podwyżkę w kwocie 655 zł brutto, a od 1 stycznia 2020 r. kolejną podwyżkę w kwocie 500 zł brutto. MSWiA zobowiązało się ponadto do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze uzyskali też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Realizacji tamtych ustaleń poświęcone było posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, które odbyło się 8 stycznia 2020. Obecny wiceszef MSWiA Maciej Wąsik stwierdził przy tej okazji, że MSWiA jest przygotowane na wdrożenie podwyżki, która ma wejść w życie ze skutkiem od 1 stycznia 2020 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Wiem, że są już porozumienia w poszczególnych służbach ze stroną społeczną w zakresie szczegółowych rozwiązań dotyczących podwyżki, pieniądze w budżecie mamy – prawdopodobnie już 1 lutego ta pensja będzie z wyrównaniem za styczeń – cytuje słowa Macieja Wąsika NSZZ Policjantów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (19)

Do artykułu: Wyższe pensje dla policji, strażaków i straży granicznej od lutego? Szybszy dodatek za pozostanie w służbie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kris 2020-02-28 17:43:23

  Wszyscy szczękac nie będziemy Jeden ryczy drugi mialczy trzeci wyje itp Każdy chce żyć i godnie zarabiać ale nie kazdy walczy na ulicy i na zwolnieniach je dnodniowych

 • DarCjo 2020-02-28 12:40:17

  Wszystkich zrzędzących zapraszam do służb mundurowych! Ot, "małe" wymagania sprawnościowe + test psychologiczny + test wiedzy na wysokim poziomie! Niestety (albo stety!) przechodzą nieliczni. Ci co odpadli - sorki, temat nie dla każdego! Ci co nie chcieli wstąpić do służby - nie wypowiadajcie się jak pies ogrodnika, co sam nie zje i nie da drugiemu! Można było przecież zostać policjantem, pogranicznikiem, SOP-owcem, itp. Nikt Wam nie broni i nie bronił tu wstąpić!

 • Obywatel 2020-02-07 12:40:30

  Może by tak mundurówka popracowała 40 lat, przecież mamy w tym kraju więcej młodych byków emerytów, niż ludzi na nich pracujących. Nigdzie na świecie nie ma takich przywilejów jak w Polsce.

 • Gosc 2020-02-05 16:16:44

  Popieram Pana wnuka Rzekomo dłużej żyjemy czy to nie dotyczy policji wieziennictwa itp tylko inne grupy społeczne Wszyscy 35lub 40 lat pracy dla wszystkich grup zawodowych Żadnych przywilejów Godnych emerytur

 • wnuk 2020-02-02 12:21:43

  zmiana przepisów jest idiotyczna. Policjant powinien jak za komuny pracować 35/55 lat.... lub po 35 latach mieć prawo do odejścia na emeryturwę

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA