×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

KGHM, wynagrodzenia: Więcej firm powinno płacić 10 tys. zł miesięcznie

W KGHM notuje się najwyższe wynagrodzenia wśród spółek z udziałem Skarbu Państwa. Średnio w całej grupie jest to ponad 10 tys. zł brutto. - Cieszę się, że nasi pracownicy zarabiają godne pieniądze i myślę, że takich firm w Polsce potrzeba więcej - podkreśla Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes KGHM.

KGHM, wynagrodzenia: Więcej firm powinno płacić 10 tys. zł miesięcznie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

KGHM jest firmą globalną - funkcjonuje na czterech kontynentach, poza Polską zainwestowała 17 mld zł. Lubińska spółka ma ponad 2-proc. udział w globalnej produkcji miedzi i zajmuje pod tym względem szóste miejsce na świecie. W przypadku srebra jest to druga lub trzecia pozycja. 

Poprzez obecność poza krajem spółka ma wkład w promowanie marki Polska, jest jej ambasadorem za granicą. - Zawsze podkreślamy naszą polskość, nigdy nie uciekamy od tej tożsamości - mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes KGHM.

W KGHM notuje się najwyższe wynagrodzenia wśród spółek z udziałem Skarbu Państwa. Średnio w całej grupie jest to ponad 10 tys. zł brutto. - Cieszę się, że nasi pracownicy zarabiają godne pieniądze i myślę, że takich firm w Polsce potrzeba więcej - podkreśla prezes KGHM.

W jego opinii wzrost wynagrodzeń jest pozytywny, ponieważ słabością polskiej gospodarki było to, że były one zbyt niskie. - Konkurowaliśmy kosztem pracy, a nie jakością czy innowacyjnością. To jest droga donikąd - uważa Radosław Domagalski-Łabędzki.

Domagalski-Łabędzki dodaje, że obowiązujący układ zbiorowy pracy i realia rynkowe, czyli niskie bezrobocie powodują, że nawet takie firmy jak KGHM mają problem z pozyskiwaniem pracowników. - Potrzebujemy pracowników i ich pochodzenie nie ma dla nas żadnego znaczenia. Jesteśmy otwarci na każdego, kto kompetencyjnie może wnieść wartość dodaną - wyjaśnia.

Miedziowa spółka jest otwarta zarówno na Polaków wracających z emigracji jak i repatriantów ze Wschodu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: KGHM, wynagrodzenia: Więcej firm powinno płacić 10 tys. zł miesięcznie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ajatollah 2017-11-25 08:38:32

    Oj PiSynku. Może byś coś dobrego dla Łodzi zrobił co ? Wiem wiem, łatwiej napchać kieszenie pieniędzmi podatników. Dobry przykład !

  • marek 2017-11-24 15:24:50

    Widać że Pan z nadania Pis-u, co tam inwestycje, pracownik podstawą ż,eby mieć spokój z Dudowską solidarnością, nie mylić z SOLIDARNOŚCIĄ Pana Wałęsy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA