PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Każdy, kto w styczniu dostanie niższą pensję, otrzyma wyrównanie

Mogą zdarzyć się sytuacje, że pod koniec miesiąca niektóre osoby otrzymają niższą pensję niż w grudniu; każda taka osoba dostanie wyrównanie – zapewnił minister finansów Tadeusz Kościński. Resort prowadzi cykl livechatów i webinarów poświęconych podatkowej części Polskiego Ładu.

  • Autor: PAP/JP
  • 26 sty 2022 15:56
Każdy, kto w styczniu dostanie niższą pensję, otrzyma wyrównanie
Minister finansów Tadeusz Kościński (fot. Krystian Maj/KPRM)
REKLAMA
  • Od 8 stycznia br. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów ws. przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2022 r.
  • Zgodnie z nim wysokość zaliczek u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r.
  • "Jeśli pracownik otrzymał niższe wynagrodzenie za styczeń, dostanie niezwłocznie wyrównanie od pracodawcy" - podkreślił minister Kościński, cytowany w informacji przekazanej przez resort finansów. Jednocześnie zachęcił takie osoby do kontaktu z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową.

"Z kolei kadry płacowo-finansowe zapraszam m.in. na livechaty i webinary z naszymi ekspertami czy do bazy Q&A, którą można znaleźć np. na portalu wiecejwportfelach.gov.pl. Cały czas jesteśmy do państwa dyspozycji. Jesteśmy też w stałym kontakcie ze środowiskiem księgowych, producentami oprogramowania do programów kadrowo-płacowych czy doradcami podatkowymi" - powiedział Kościński.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa prowadzą akcję informacyjno-szkoleniową nt. podatkowego Polskiego Ładu. W 2021 r. odbyło się 20 webinarów i szkoleń, w których wzięło udział ponad 24 tys. osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Od stycznia, chcąc pomóc w interpretacji przepisów związanych z podatkowymi aspektami Polskiego Ładu, w tym tych związanych z rozporządzeniem dotyczącym zaliczek, rozpoczęliśmy cykl livechatów i webinarów. Dotychczas wzięło w nich udział ok. 67 tys. uczestników" - poinformował szef MF.

Organizowane są też webinary dla lokalnej społeczności. Działa infolinia Krajowej Informacji Skarbowej, można kontaktować się również przez formularz online. Z ofertą wsparcia dla przedsiębiorców i nauczycieli telefonicznie kontaktowała się Krajowa Administracja Skarbowa - przekazał resort.

Informacje o podatkowej reformie, w tym poradniki i bazę Q&A można znaleźć na portalach podatki.gov.pl i więcejwportfelach.gov.pl. Portale są cały czas uzupełniane - zapewniło MF.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Każdy, kto w styczniu dostanie niższą pensję, otrzyma wyrównanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA