Katowicki Holding Węglowy: system wynagradzania do zmiany

Holdingowy Układ Zbiorowy Pracy w Katowickim Holdingu Węglowym powstał w roku 1993. Nazywał się wówczas Holdingową Umową Zbiorową Zakładów KHW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowicki Holding Węglowy: system wynagradzania do zmiany

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 sty 2016 12:57


Z uwagi na czas jego tworzenia uwzględniał zapisy tzw. karty górnika i ponadzakładowego układu zbiorowego pracy dla zakładów górniczych z 21 grudnia 1991 roku. W ciągu szesnastu lat obowiązywania układ holdingowy uzupełniono o 61 protokołów dodatkowych. Zachodzi więc pytanie, czy nadeszła już pora na to, żeby napisać go od nowa.

- Naturalnie, że tak, w pierwszej kolejności dotyczy to spraw związanych z zasadami i całym systemem wynagradzania - mówi Tadeusz Skotnicki, wiceprezes zarządu KHW ds. pracy. - Od przeszło dwóch lat zespół roboczy składający się z przedstawicieli Zarządu i sygnatariuszy HUZ prowadzi prace nad zmianami struktury wynagrodzeń.

Czytaj też: KHW: nie ma porozumienia w sprawie czternastej pensji

Jak wskazuje Tadeusz Skotnicki, na razie weszły w życie nowe regulaminy dotyczące nagrody z okazji Dnia Górnika oraz Nagrody Rocznej - nazywanej poprzednio 14-tą pensją.

Od 2015 roku podstawą ich obliczenia jest wynagrodzenie za 12 miesięcy okresu, za który przysługują. Wcześniej podstawą obliczenia nagrody z okazji Dnia Górnika było wynagrodzenie za październik, natomiast nagrody rocznej wynagrodzenia za październik, listopad i grudzień.

Więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.