PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Katastroficzne przepowiednie o służbach mundurowych są "daleko przesadzone"

  • Autor: PAP/JP
  • 11 sty 2023 10:49

Widzimy pierwsze efekty zapowiedzi dodatku antyemerytalnego i rozmów ze związkami zawodowymi w służbach mundurowych. Wydaje się, że katastroficzne przepowiednie o pięciocyfrowych liczbach osób chcących przejść na emeryturę są daleko przesadzone - powiedział PAP wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Katastroficzne przepowiednie o służbach mundurowych są "daleko przesadzone"
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA
  • Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, który zakłada, że funkcjonariusze i żołnierze po 15 latach służby dostaną nowe dodatki motywacyjne.
  • Wiceszef MSWiA zaznaczył, że nowy dodatek to "bardzo dobre rozwiązanie, które metodami zachęt pozwoli jak najdłużej zatrzymywać doświadczonych funkcjonariuszy i żołnierzy w służbie"
  • MSWiA nowy miesięczny dodatek po 15 latach służby zapowiedziało w grudniu po spotkaniu ze związkami.

"Chcemy, żeby projekt ustawy dotyczący dodatku antyemerytalnego dla funkcjonariuszy po 15. roku służby został jak najszybciej uchwalony i zaczął funkcjonować od 1 marca. Oczywiście, zobaczymy, jak będą przebiegały prace Sejmu i Senatu, ale nie sądzę, żeby projekt wywoływał kontrowersje" - powiedział PAP wiceminister Wąsik. Jak dodał, jeśli nie na tym, projekt ten może być procedowany na następnym posiedzeniu Sejmu zaplanowanym za dwa tygodnie.

Czytaj też: W ciągu kilku miesięcy pojawiły się setki tysięcy kobiet szukających pracy

Wiceszef MSWiA zaznaczył, że nowy dodatek to "bardzo dobre rozwiązanie, które metodami zachęt pozwoli jak najdłużej zatrzymywać doświadczonych funkcjonariuszy i żołnierzy w służbie".

"Widzimy pierwsze efekty zapowiedzi tego dodatku motywacyjnego i rozmów ze związkami. Wydaje się, że katastroficzne przepowiednie o pięciocyfrowych liczbach osób chcących przejść na emeryturę choćby w Policji są daleko przesadzone" - podkreślił wiceminister.

Czytaj też: Ciąża a wypowiedzenie. Zastanów się dwa razy, bo będziesz żałować

Wąsik przypomniał, że na stronie Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA uruchomione zostały stosowne kalkulatory, dzięki którym funkcjonariusze mogą obliczać pensje po waloryzacji, emerytury, które by dostali, a także pensje z dodatkiem. "W ten sposób przekonujemy funkcjonariuszy do tego, aby dobrowolnie podejmowali decyzję o pozostaniu w służbie i niekorzystaniu ze swoich uprawnień emerytalnych" - powiedział.

Dodatek po 15 latach służby będzie wypłacany niezależenie od świadczenia motywacyjnego

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katastroficzne przepowiednie o służbach mundurowych są "daleko przesadzone"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA