×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kandydaci na prezydenta opowiedzieli się za utrzymaniem 500 plus

  • Autor: PAP/RAF
  • 2 maj 2020 7:03

Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz podczas debaty kandydatów na prezydenta zadeklarowali utrzymanie programu 500 plus. Małgorzata Kidawa Błońska uważa, że koronawirus może wymusić regulację tego programu.

Kandydaci na prezydenta opowiedzieli się za utrzymaniem 500 plus
Pałac Prezydencki w Warszawie. (Fot. Fotolia)
REKLAMA
  • Pretendenci do objęcia urzędu Prezydenta RP byli m.in. pytani o to, czy utrzymają program 500 plus i trzynastą emeryturę.
  • Większość z nich odnosząc się do 500 plus, zadeklarowało, że tak zrobi.
  • Co do trzynastej emerytury, postulowali zmiany w systemie emerytalnym; nie poparli jednorazowych dopłat.

W piątek (1 maja) tygodnik Newsweek zorganizował debatę, w której uczestniczyła część kandydatów na prezydenta. Obecnie urzędujący prezydent nie brał w niej udziału.

Pretendenci do objęcia urzędu Prezydenta RP byli m.in. pytani o to, czy utrzymają program 500 plus i trzynastą emeryturę.

Większość z nich odnosząc się do 500 plus, zadeklarowało, że tak zrobi. Co do trzynastej emerytury, postulowali zmiany w systemie emerytalnym; nie poparli jednorazowych dopłat.

Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że "jest gwarantem" 500 plus, ponieważ - jak argumentował - jego klub jako jedyny z opozycji głosował za tym rozwiązaniem. Dodał, że pomogło ono wielu rodzinom i za to trzeba je docenić.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że aby polityka prorodzinna była skuteczna, musi być trwała, a w dobie koronawirusa daje wielu ludziom stabilność. Wskazał jednak, że aby to zrobić, szczególnie dziś, trzeba ratować rodzimą gospodarkę. Jego zdaniem wprowadzenie funduszu płynności, czy dobrowolnego ZUS-u, może pozwolić na utrzymanie inwestycji, co pozwoli "zarobić" na programy społeczne.

Czytaj też: 1200 zł dla osób, które w wyniku epidemii straciły pracę

Także Robert Biedroń przyznał, że 500 plus pomogło i pomaga wielu ludziom. - Dziś nic co było dane, nie może być zabrane. Niewidzialna ręka rynku wypchnęła zbyt wielu ludzi za burtę - zaznaczył.

Odnosząc się do 13-tej emerytury zwrócił uwagę, że nie jest dobrym rozwiązaniem, w którym emeryt dostaje dziennie dodatkowe 3 zł. Zaznaczył, że emeryci powinni dostawać godną, "normalną" emeryturę, a nie jałmużnę.

Według Szymona Hołowni partia rządząca, jak i prezydent stosują dziś retorykę - albo 500 plus, albo demokracja. - Można połączyć państwo i demokrację. Jestem w stanie to zrobić gdzie jest 500 plus i demokracja - deklarował.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kandydaci na prezydenta opowiedzieli się za utrzymaniem 500 plus
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA