Kaczyński: Potrzebne jest wysokie opodatkowanie odpraw czy obniżenie pensji w spółkach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wystąpił w debacie nt. expose Beaty Szydło, podkreślił, że w Polsce "nie jest dobrze" z równością wobec prawa. To należy zmienić - dodał i przedstawił m.in. propozycję opodatkowania odpraw i obniżenia pensji w spółkach Skarbu Państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kaczyński: Potrzebne jest wysokie opodatkowanie odpraw czy obniżenie pensji w spółkach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 lis 2015 10:12


Według Kaczyńskiego, przed Polską stoją dwa główne wyzwania: odnowa i konsolidacja wspólnoty narodowej oraz dokonanie skoku cywilizacyjnego.

Postawił pytanie, czy to, co powiedziała premier Beata Szydło w trakcie expose, jest właściwą odpowiedzią na te wyzwania.

- Sądzę, że jeśli chodzi o konsolidację i odnowienie wspólnoty narodowej, odpowiedź musi być pozytywna. Tak, mamy do czynienia z przedstawieniem programu, który temu celowi odpowiada - ocenił.

Rozmowa ze stroną społeczną

W ocenie Kaczyńskiego wspólnota narodowa musi być wspólnotą obywatelską. - Taka jest polska tradycja. Wspólnota obywatelska to nie tylko wybory, to nie tylko procedury z tym związane. To ciągła rozmowa ze społeczeństwem - zaznaczył.

- Pani premier przedstawiła wolę, nawet plan tego rodzaju rozmowy. Jest do takiej rozmowy szczególnie predestynowana - powiedział Kaczyński.

Dodał także, że wspólnota musi być skonsolidowana poprzez solidarność. - Solidarności nie ma bez sprawiedliwości. Sprawiedliwość dotyczy dystrybucji dóbr i równości wobec prawa. Zapowiedzi reform wymiaru sprawiedliwości są z cała pewnością odpowiedzią na tę potrzebę. Dzisiaj z równością wobec prawa jest w Polsce bardzo niedobrze - powiedział prezes PiS.

Mówił też o programie społecznym przedstawionym przez Szydło i wsparciu dla tej części społeczeństwa, "której jest gorzej".

Wynagrodzenia w spółkach Skarbu Państwa

Kaczyński mówił również o sprawach nie przedstawionych w wystąpieniu Szydło.

- Wysokie opodatkowanie odpraw czy obniżenie pensji w spółkach należących do Skarbu Państwa. Tego rodzaju sprawiedliwość jest potrzebna - podkreślił Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.