PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Już ponad miliard złotych trafił do Polaków na "Dobry start"

  • Autor: PAP/JP
  • 2 wrz 2022 12:09

Około 97 proc. uprawnionych złożyło wniosek o świadczenie z programu "Dobry start". Do rodziców i opiekunów trafiło już ponad miliard złotych – poinformował w piątek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o "Dobry start" można składać do 30 listopada.

Już ponad miliard złotych trafił do Polaków na "Dobry start"
Wnioski o "Dobry start" można składać do 30 listopada (fot. Pixabay)
REKLAMA

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

"Wnioski o świadczenie z programu +Dobry start+ złożono już dla ponad 4,3 mln dzieci. Uprawnionych jest około 4,4 mln dzieci. Oznacza to, że większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby środki trafiły jak najszybciej do uprawnionych. ZUS przyznał świadczenia dla około 3,8 mln dzieci i wypłacił już w ramach programu ponad 1 mld 73 tys. zł" - podkreśla prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantowało wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS.

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Już ponad miliard złotych trafił do Polaków na "Dobry start"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA