×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Joachim Brudziński na odprawie dolnośląskich służb: Uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na podwyżki

  • Autor: PAP/JS
  • 5 kwi 2018 16:58

Popieram głosy strony społecznej i uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy służby mundurowych; jeżeli środków w budżecie państwa będzie więcej, to będę zabiegał, by trafiły one na podwyżki – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński na odprawie dolnośląskich służb: Uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na podwyżki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Szef MSWiA uczestniczył w odprawie służb mundurowych w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Na spotkaniu byli obecni komendanci i funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz straży granicznej.

Brudziński zapewnił mundurowych, że mają w jego osobie pełne wsparcie. "Jest dla mnie oczywistym, że bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo obywateli, to sprawnie działające służby i dobrze opłacani funkcjonariusze" - mówił.

Dodał, że popiera głosy strony społecznej i uważa, że powinny znaleźć się pieniądze na wzrost wynagrodzeń dla funkcjonariuszy służby mundurowych. "Jeżeli środków w budżecie państwa będzie więcej, to będę zabiegła by trafiły one na podwyżki" - mówił minister.

Jednocześnie przypomniał, że droga do modernizacji służb mundurowych, to realne pieniądze, które już popłynęły do kieszeni funkcjonariuszy. '"Podwyżka miała miejsce w styczniu 2017 r. W latach 2017-2020 do wszystkich służb mundurowych trafił ponad 9 mld zł. To środku na wakaty i modernizację służb" - mówił.

Brudziński powiedział również, że do służb mundurowych powinni być rekrutowani ludzie, dla których na pierwszym miejscu jest poczucie służby i miłości do ojczyzny. "Ale niestety, to trzeba również powiedzieć, w służbach mundurowych zdarzają się funkcjonariusze, dla których nie powinno być tu miejsca" - mówił minister.

Dodał, że przełożeni funkcjonariuszy będą zawsze za nimi stawać w momencie, kiedy będzie zagrożone ich bezpieczeństwo. "Ale tam, gdzie funkcjonariusz przyniósł ujmę mundurowi, nie będzie zamiatania pod dywan" - podkreślił minister.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Joachim Brudziński na odprawie dolnośląskich służb: Uważam, że powinny znaleźć się pieniądze na podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA