PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jest wstępne porozumienie w sprawie podwyżek w Polregio

W Polregio wypracowano wstępne porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń - poinformował w środę prezes największego polskiego przewoźnika pasażerskiego Artur Martyniuk. Zaznaczył, że do zawarcia ostatecznego porozumienia potrzebna jest jeszcze zgoda marszałków województw.

  • Autor: PAP/JP
  • 11 maj 2022 12:01
Jest wstępne porozumienie w sprawie podwyżek w Polregio
W Polregio wypracowano wstępne porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń (fot. Polregio.pl)
REKLAMA

"Odbyły się w ostatnich dniach konstruktywne rozmowy ze strona społeczną. Ich efektem jest wstępne porozumienie co do podwyżek wynagrodzeń o 400 zł w 2022 roku i o 300 zł w 2023 roku" - poinformował szef Polregio w środę.

Prezes Martyniuk zaznaczył, że aby zrealizować to wstępne porozumienie, Polregio musi uzyskać obecnie zgodę marszałków województw.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Termin uzyskania zgód Marszałków to piątek, kiedy planowane jest podpisanie porozumienia ze związkami zawodowymi. Brak zgody Marszałków oznacza ryzyko strajku od najbliższego poniedziałku" - przekazał Martyniuk.

Związki zawodowe działające w Polregio poinformowały pod koniec kwietnia, że we wszystkich zakładach spółki, poza centralą, 16 maja tego roku zostanie przeprowadzony strajk generalny.

Uzasadniając swoją decyzję, związkowcy informowali, że "z uwagi na brak jakichkolwiek propozycji ze strony właścicieli - Agencji Rozwoju Przemysłu, Konwentu Marszałków Województw RP, jak i zarządu Polregio - oraz woli negocjacji rozwiązania problemu, w dniu 16.05. 2022 r. od godz. 0.01 we wszystkich zakładach spółki oprócz centrali zostanie przeprowadzony strajk generalny".

Jak zaznaczył wtedy w rozmowie z PAP prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszek Miętek, udział w strajku nie jest przymusowy, w związku z czym każdy pracownik będzie indywidualnie podejmował decyzję o udziale w proteście.

"W referendum prawie 100 proc. opowiedziało się za strajkiem. W związku z tym jestem przekonany, że wszyscy pracownicy do niego przystąpią, czego efektem będzie unieruchomienie całej spółki" - powiedział wówczas Miętek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Jest wstępne porozumienie w sprawie podwyżek w Polregio

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • polregio śmierdzi 2022-05-12 21:52:35

    Rozwiązać umowy z polregio. Koniec z tym przewoźnikiem, wieczne opóźnienia i śmierdzące składy... wstyd....

  • Kris 2022-05-11 13:14:07

    No, najlepiej wszystko zwalić na marszałków, a potem mówić, że to ich wina. Zachodniopomorski marszałek dziś rano dostał pismo z Polregio, że do jutra ma zabezpieczyć kasę o 8 mln zł większą niż miał to zaplanowane, bo jak nie to od niedzieli strajk. To nie jest dialog, tylko szantaż.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA