×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jest nowy sposób na złożenie wniosku o 500 plus

  • Autor: PAP/awi
  • 2 mar 2023 9:21

Od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy. "Rodzice złożyli ponad 2,5 mln wniosków obejmujących ponad 4 mln dzieci" – przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Jest nowy sposób na złożenie wniosku o 500 plus
W tym roku wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej, oficjalnej aplikacji mobilnej mZUS (fot. Alexander Dummer/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Świadczenie wychowawcze 500 plus przysługuje rodzicom i opiekunom, niezależnie od osiąganych dochodów, na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Żeby je otrzymać na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do ZUS odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

"Od 1 lutego 2023 r. rodzice i opiekunowie złożyli ponad 2,5 mln wniosków obejmujących ponad 4 mln dzieci. W sprawie aż 87 proc. dzieci, na które złożono wnioski, zostało już wydane pozytywne rozstrzygnięcie. Tak szybkie załatwianie milionów spraw jest możliwe dzięki wysokiej automatyzacji obsługi wniosków" - powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Najwięcej wniosków złożono w woj. mazowieckim (ponad 343 tys.) i w śląskim (ponad 266 tys.). Najmniej - w woj. opolskim (ponad 50 tys.) i w lubuskim (60 tys.).

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS

Uścińska dodała, że w tym roku wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej, oficjalnej aplikacji mobilnej mZUS. Jest ona dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jest nowy sposób na złożenie wniosku o 500 plus

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA