PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jest 300 zł do wzięcia. Trzeba zdążyć przed końcem listopada

  • Autor: PAP/JP
  • 25 paź 2022 13:30

Jeszcze przez ponad miesiąc, do 30 listopada, można składać wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd ok. 4,44 mln świadczeń. Łączna ich kwota przekroczyła już 1 mld 333 mln zł.

Jest 300 zł do wzięcia. Trzeba zdążyć przed końcem listopada
Do 30 listopada, można składać wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" (fot. Shutterstock)
REKLAMA

"Wnioski o świadczenie z programu +Dobry start+ złożono już dla ok. 4,69 mln dzieci" - poinformował we wtorek rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Czytaj też: Ile nadgodzin można "wlepić" pracownikowi? Jest limit, a za jego przekroczenie - kary

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Czytaj też: Od nowego roku poważne zmiany w umowach o pracę. Dotkną pracowników i pracodawców

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS. Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejść do zakładki "Dobry start".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jest 300 zł do wzięcia. Trzeba zdążyć przed końcem listopada

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA