Jedyną możliwością zwiększenia wynagrodzeń cywilnych pracowników służb mundurowych są nagrody

- MSW dostrzega sytuację cywilnych pracowników służb mundurowych, ale na razie jedyną możliwością zwiększenia ich wynagrodzeń jest forma nagród - mówił w czwartek w Sejmie wiceszef MSW Grzegorz Karpiński. Ta sprawa ma być tematem posiedzenia sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jedyną możliwością zwiększenia wynagrodzeń cywilnych pracowników służb mundurowych są nagrody

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 lut 2014 13:46


Wiceminister nadzorujący m.in. policję odpowiadał na pytania posłów SLD dotyczące trudnej sytuacji finansowej cywilnych pracowników służb. Posłowie zwracali uwagę, że od 2009 r. z powodu zamrażania funduszu płac dla osób objętych przepisami ustawy o służbie cywilnej i Kodeksu pracy nie dostali oni podwyżek. Pytali wiceministra, czy trwają prace mające na celu zmienić sytuację tych osób.

Karpiński przypomniał, że fundusz został zamrożony także na 2014 r.

"My ten problem dostrzegamy w takim znaczeniu, że wynagrodzenia osób, które nie są funkcjonariuszami, staramy zwiększać poprzez kwotę 145 zł przekazywanych co miesiąc w formie nagród. Wypłatę ich planujemy również w tym roku, z oszczędności, które w ramach funduszu płac w służbach są generowane" - mówił wiceminister.

Przyznał równocześnie, że obecnie w resorcie spraw wewnętrznych nie trwają żadne prace zmierzające do przygotowania specjalnej regulacji dotyczącej wyłączenia pracowników cywilnych z ustaw, które regulują ich status czyli ustawy o służbie cywilnej czy Kodeksu pracy.

Posłanka SLD Krystyna Łybacka dopytywała też o sytuację Centrum Usług Logistycznych Policji, które w ubiegłym roku wygenerowało ponad 10 mln zł strat. "Pracownicy cywilni to część policji. Komendant główny policji Marek Działoszyński powiedział piękne słowa: wszyscy jesteśmy policją. Spróbujcie państwo te słowa wprowadzić w czyn" - zaznaczyła.

Karpiński, odnosząc się do sytuacji CUL-u, podkreślił, że resort podejmie działania zmierzające do ustabilizowania sytuacji pracowników Centrum. "Był moment, kiedy dyrektor centrum złożył wniosek o jego likwidację, co wiązałoby się z likwidacją miejsc pracy. Na to zgody nie było i zostały wdrożone działania naprawcze" - dodał wiceminister.

Sytuacja pracowników cywilnych służb mundurowych ma być też tematem spotkania sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.