×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jarosław Skorulski: warunki oszczędzania przemawiają na korzyść PPK

  • Justyna Koc
    jk
  • 2 wrz 2020 21:04

- Im krótszy czas, który pozostał do emerytury czy końca kariery zawodowej, tym bezpieczniejsze powinny być inwestycje. Właśnie tak skonstruowany jest program PPK  - mówi Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Jarosław Skorulski: warunki oszczędzania przemawiają na korzyść PPK
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, zauważa, że Pracownicze Plany Kapitałowe mają kilka aspektów. Jednym z nich jest strona psychologiczna, który dotyczy zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Do tego dochodzi aspekt ekonomiczny – uczestnicy programu muszą zadać sobie pytanie, czy stać go na odkładanie składek.

Kolejny aspekt PPK to warunki oszczędzania, które zdaniem Skorulskiego przemawiają na korzyść programu. Pod tym względem program jest atrakcyjny, nawet w porównaniu do europejskich rynków.

- Dotychczas wprowadzaliśmy różne mechanizmy i popełnialiśmy błędy. Teraz mamy PPK, które w mojej opinii są bardzo ciekawe w porównaniu z poprzednimi programami. Są przemyślane, jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne, które dopasowano do różnych grup wiekowych. Osoby, które nie mają doświadczenia, mogą zostać sprofilowane i przypisane do konkretnych funduszy, uwzględniających grupę wiekową uczestników – komentuje Jarosław Skorulski.

- Im krótszy czas, który pozostał do emerytury czy końca kariery zawodowej, tym bezpieczniejsze powinny być inwestycje. Właśnie tak skonstruowany jest program PPK – dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jarosław Skorulski: warunki oszczędzania przemawiają na korzyść PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • sasina 2020-10-21 12:54:43

    No ppk wzorowane jest na podobnych programach funkcjonujących w krajach zachodnich, więc to sprawdzona i dopracowana formuła. To wygodna i atrakcyjna forma oszczędzania dosłownie na wyciągnięcie ręki

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA