- Im krótszy czas, który pozostał do emerytury czy końca kariery zawodowej, tym bezpieczniejsze powinny być inwestycje. Właśnie tak skonstruowany jest program PPK - mówi Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.
- Autor:jk
- •2 wrz 2020 21:04

Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, zauważa, że Pracownicze Plany Kapitałowe mają kilka aspektów. Jednym z nich jest strona psychologiczna, który dotyczy zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Do tego dochodzi aspekt ekonomiczny – uczestnicy programu muszą zadać sobie pytanie, czy stać go na odkładanie składek.
Kolejny aspekt PPK to warunki oszczędzania, które zdaniem Skorulskiego przemawiają na korzyść programu. Pod tym względem program jest atrakcyjny, nawet w porównaniu do europejskich rynków.
- Dotychczas wprowadzaliśmy różne mechanizmy i popełnialiśmy błędy. Teraz mamy PPK, które w mojej opinii są bardzo ciekawe w porównaniu z poprzednimi programami. Są przemyślane, jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne, które dopasowano do różnych grup wiekowych. Osoby, które nie mają doświadczenia, mogą zostać sprofilowane i przypisane do konkretnych funduszy, uwzględniających grupę wiekową uczestników – komentuje Jarosław Skorulski.
- Im krótszy czas, który pozostał do emerytury czy końca kariery zawodowej, tym bezpieczniejsze powinny być inwestycje. Właśnie tak skonstruowany jest program PPK – dodaje.
#PPK to bardzo atrakcyjny program jeśli chodzi o koszty oszczędzania - podkreśla Jarosław Skorulski @BNPParibas_PL #EEC2020 @EECKatowice
— PulsHR.pl (@pulshr_pl) September 2, 2020
- Uczestnik wpłaca tylko część pieniędzy. Przykładowo, jeśli wpłaci 800 zł, to drugie tyle otrzyma od pracodawcy i państwa. Na konie będzie miał ok. 1900 zł – wylicza Jarosław Skorulski.
Tekst powstał podczas panelu „Pracownicze Plany Kapitałowe w nowy realiach”, który odbył się podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.


Słowa kluczowe
- Jarosław Skorulski
- BNP Paribas Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych
- EEC 2020
- Europejski Kongres Gospodarczy
KOMENTARZE (1)