Jaka płaca dla dyrektora szpitala?

Dyrektorzy małopolskich szpitali zarabiają od 18 do 22,7 tys. zł miesięcznie. Eksperci uważają, że dyrektor szpitala może zarabiać nawet więcej, jeśli jego praca prowadzi do podniesienia poziomu leczenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jaka płaca dla dyrektora szpitala?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd Prasy/Dziennik Polski/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

13 sie 2013 13:38


Dziennik Polski przeanalizował oświadczenia majątkowe za 2012 r. dyrektorów małopolskich szpitali. Jak podaje gazeta, Anna Prokop-Staszecka, dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II zarobiła w ub. roku 226 tys. zł (kwoty brutto). Jej miesięczna wypłata wyniosła ok. 18,8 tys. zł. Dyrektor szpitala wskazuje, że pracuje 14-16 godzin na dobę i nie uważa, by pensja była za wysoka w stosunku do nakładu pracy.

Wojciech Szafrański, kierując w 2012 r. równocześnie dwoma placówkami: Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie oraz Szpitalem Powiatowym w Bochni w ciągu roku zarobił 273 tysiące zł (22,7 tys. zł na miesiąc).

Ekspertów nie szokują wymienione sumy. Uważają, że dyrektor może zarabiać nawet więcej, szczególnie gdy praca prowadzi do zmniejszenia zadłużenia i podniesienia poziomu leczenia. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.