Jak praca, tak płaca. W każdym kraju UE

Komisja Europejska jest za wprowadzeniem w życie zasady, że za taką samą pracę wykonywaną w jednym kraju UE każdemu należy się taka sama płaca - zapowiedziała komisarz UE ds. zatrudnienia i spraw socjalnych Marianne Thyssen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak praca, tak płaca. W każdym kraju UE

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/PAP

6 paź 2015 18:28


We wtorek (6 października) w Strasburgu Komisja Europejska przeprowadziła wstępną debatę na temat pakietu dotyczącego mobilności pracowników w UE, a także strategii rynku wewnętrznego.

Za granicą dostaną tyle, co pracownicy lokalni?

WStrasburgu Thyssen zapowiedziała, że do końca roku KE zbada, czy konieczna jest rewizja dyrektywy o pracownikach delegowanych z 1996 r. Pracownicy delegowani to tacy, którzy w ramach swojej umowy o pracę wyjeżdżają tymczasowo za granicę, aby tam pracować nadal dla swojego pracodawcy.

- Możliwe, że dokonamy rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych, aby zakotwiczyć w niej zasadę "równa płaca za taką samą pracę w tym samym miejscu" - powiedziała komisarz. "Mam poparcie wszystkich komisarzy, by urzeczywistnić tę zasadę - dodała.

Zastrzegła, że "nie chodzi o wprowadzenie płacy minimalnej w krajach UE, ale o równe traktowanie wszystkich pracowników". "Komisja Europejska nie ma kompetencji, jeśli chodzi o wprowadzanie minimalnego wynagrodzenia. Należy jednak zapewnić, że np. pracownik delegowany, który pracuje w jednym kraju UE, będzie zarabiał tyle, co pracownik lokalny wykonujący taką samą pracę" - tłumaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.