Informatycy w Warszawie nie zarabiają najwięcej

Kraków dogonił Warszawę pod względem wynagrodzeń w IT. Wrocław nie pozostaje z daleko w tyle.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Informatycy w Warszawie nie zarabiają najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 sty 2016 7:32


Jak informuje "Puls Biznesu", w Warszawie nie zarabia się już najwięcej. Przynajmniej w branży IT, w której pensje informatyków są takie same jak w Krakowie.

Z badań Hay Group wynika też, że różnice w wynagrodzeniach w sektorach SSC/BPO oraz IT w głównych ośrodkach - takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa - stopniowo się zmniejszają.

- W 2015 r. średnie wynagrodzenia w sektorze IT w dawnej i obecnej stolicy były porównywalne. We Wrocławiu wciąż są one niższe, ale jednocześnie firmy z tego miasta planują w 2016 r. największe podwyżki - mówi Agnieszka Pogrzeba z Hay Group.

Zrównanie wynagrodzeń sprawia, że inwestycje w centra usług biznesowych i IT coraz częściej trafiają do Warszawy. Tam w sektorze pracuje 27 tys. osób wobec 35,7 tys. pracowników w Krakowie.

Ulokowanie w stolicy kolejnego w Polsce oddziału rozważa międzynarodowy gracz, który oferuje outsourcing IT. Z informacji gazety wynika, że nad otwarciem w stolicy drugiego w Polsce centrum usług zastanawia się Credit Suisse, który we Wrocławiu zatrudnia 4 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.