Ile zarobił w ubiegłym roku Joseph Blatter, szef FIFA?

Joseph Blatter w 2015 roku, ostatnim pełnym na stanowisku prezydenta, zarobił 3,32 mln euro - wynika z raportu finansowego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile zarobił w ubiegłym roku Joseph Blatter, szef FIFA?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

17 mar 2016 19:50


Zarobki byłego już prezydenta FIFA zawsze były owiane tajemnicą, ale zgodnie z wprowadzonymi niedawno zmianami do statutu teraz dochody włodarzy światowej federacji będą jawne.

Na ubiegłoroczne wynagrodzenie Blattera złożyła się m.in. nagroda jubileuszowa otrzymana z okazji 40-lecia pracy w FIFA, którą rozpoczął w 1975 roku na stanowisku dyrektora technicznego. Z tego tytułu otrzymał 400 tys. euro.

Z ujawnionego w czwartek (17 marca) raportu wynika również, że Jerome Valcke, który w 2015 roku pełnił funkcję sekretarza generalnego organizacji, otrzymał z FIFA 1,94 mln euro. Z kolei każdy z członków Komitetu Wykonawczego mógł liczyć na uposażenie w wysokości 270 tys. euro.

Zarobki Blattera czy nawet Valcke'ego były dużo wyższe niż np. przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasa Bacha, którego roczna pensja wynosi 225 tys. euro.

26 lutego zakończył się 18-letni okres rządów Blattera w FIFA. Jego następcą został Gianni Infantino, dotychczas sekretarz generalny UEFA. Według informacji Niemieckiej Agencji Prasowej DPA, Infantino ma zarabiać mniej niż nowy sekretarz generalny organizacji, którego nazwisko nie jest jeszcze znane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.